Rozkvetlý výlet k Triglavským jezerům

Délka: 16,69 km
Převýšení: 1269 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Technicky nenáročný, ale dlouhý výletík, na kterém si budete připadat jako na procházce po botanické zahradě. Vycházet se dá od vodopádu Savica, nebo přímo od Bohyňského jezera, my ale volíme start na parkovišti Planina Blata, kam se dá vyjet po úzké silničce za poplatek 7 euro autem.

Hned u parkpviště začíná stoupáníčko, které skončí až u Koči na Planine pri Jezeru. Vyjít třeba jen sem ale stojí za to. Jezírko, volně se pasoucí krávy .. Mno paráda - jen je potřeba dávat pozor, kam člověk šlape. Od chaty pokračuje stoupání až na Planinu Dedno Polje, kde jsou roztroušené dřevěné chaloupky - další místo s úžasnou atmosférou. Dále pak cesta pokračuje houpavým terénem na Planinu Ovčarija a dále až ke Koče pri Triglavskih jezerih.

Zpět na planinu Ovčarija se dá jít přes hřeben Rušnata (ale jsou tu řetězy a žebřík), ale my i vzhledem k počasí volíme začátek stejnou cestou. Z Planiny Ovčarija na Koču pri Jezeru už ale také volíme jinou trasu - odbočujeme doprava na Grivu a jsme nadšení. Je to strmější, ale je to tu nádherné - kytičky, dřevěné chaloupky. Romantika!

Není to zadarmo, je to pěkná dálka (mapy říkají 7 hodin, podle místních měření dokonce 8 hodiny, my to zvládli rychlou chůzí za pět a kousek).

Vyžití po cestě

  • Triglavská jezera
  • nádherné skalky plné alpských kytiček
  • dřevěné chaloupky, které na vás dýchnou pohodu a klid
  • kravičky u Koči na Planině pri Jezeru
  • restaurace Koča pri Triglavských jezerech a Koča na Planině pri Jezeru

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Koča na Planině pri Jezeře
Planina Dedno Polje
Koča u Triglavských jezer
Triglavská jezera
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.