Blíževedly - jeskyně

Oblast: Kokořínsko
Délka: 8,78 km
Převýšení: 325 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet začíná v Blíževedlech, kam jsme přijeli vláčkem. Pokud přijedete autem, můžete výlet začít v Blíževedlech, ve Strážném nebo třeba právě u skvělé restaurace U Huberta. Autobus zpět jsme využili z vesničky Strážný, ale jet můžete i ze Skalky (pozor, zastávky jsou na zavolání, autobus sem zajíždí jen na objednávku. Volat je třeba minimàlně 30 minut předem).

Cesta z Blíževedel do Strážného vede polní cestou, bez problémů sjízdnou s kočárkem. Užijete si tu krásné výhledy na okolní přírodu.

Půjdete-li bez kočárku, doporučujeme Protesanou cestu mezi skalami vedoucí po zelené. S kočárkem následujte naši trasu. Pořád půjdete lesem, se spoustou borůvek. Cesta je lesní, bez problémů sjízdná s kočárkem. 

Problém se sjízdností začíná na úseku mezi Skalkou a Cikánskou jeskyní. Tady vede pěšinka obklopená kopřivami z obou stran. Sportovní kočárek alá tank ty kopřivy povalí, ale nebude to úplně příjemné. Ale to nebylo ani pro nás pěší...

 

Vyžití po cestě

  • Pěkné výhledy do krajiny cestou do Stranného
  • Bezejmenná jeskyně vhodná i pro přespání i s dětmi(velká hlavní část, kolem několik "pokojíčků", ohniště s konstrukcí na položení masa, párků, 2 opékací vidlice, toaleta). 
  • Protesaná cesta - odbočka ze Stranného po zelené (jen bez kočárku).
  • Kříž vytesaný do skály.
  • Cikánská jeskyně - vhodná také pro přespání, ale né moc s dětmi. Jeskyně je ve svahu a malinká. 
  • Občerstvení: ve vesničce Skalka je boží restaurace U Huberta (venkovní i vnitřní část, v každém koutě hračky pro děti). V Blíževedlech je restaurace (otevřená jen odpoledne) a zmrzlina.

Fotky

Jeskyně beze jména
Cesta z Blíževedel
Protesaná cesta
Restaurace U Huberta
Cikánská jeskyně
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.