Brdo - výhled z nejvyšší kamenné rozhledny na Mora

Oblast: Chřiby
Délka: 7,03 km
Převýšení: 278 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Ideální start pro pohodový rodinný výlet je od Lesního penzionu Bunč. Je tu obrovské parkoviště (které však v létě a o víkendech praská ve švech). Pokud si chcete výlet prodloužit, dá se vyjít již z obce Salaš po příjemné asfaltové cestě. Po celou dobu se však stoupá do kopce.

Na Bunči se dá občerstvit. Na výběr je meníčko i jídelní lístek s řadou zvěřinových specialit. Kolem penzionu je větší dětské hřiště a pro rychlé občerstvení u něj v létě funguje kiosek. Cesta na Brdo je příjemná hřebenovečka s mírným stoupáním. Je zpevněná, vysypaná štěrkem a makadamem. Pro terénní kočárky úplná pohoda. Horší kočárkový terén na vás čeká asi posledních 300 m. Jde o pěšinku s větším sklonem a velkými kameny. Pokud je vás víc, kočárek vynesete. Tato cesta se dá ale i objet viz mapka.

Na vrcholu Brda je nejvyšší kamenná rozhledna na Moravě (otevřená duben-říjen), ze které je výhled na Uherskohradišťko a druhým směrem na Kroměřížsko a Brněnsko.

Zpět se vracíte po stejné trase.

Vyžití po cestě

  • Lesní penzion Bunč - restaurace, parkování, ubytování, WC, dětské hřiště
  • Brdo- kamenná rozhledna, v létě stánek s drobným občerstvením (tatranka, voda v PET, turistická známka, pohledy apod.)
  • Ranč Kostelany - restaurace, dětské hřiště, ubytování, wellness centrum, bowling, westernové divadlo, projížďka na koních atd.

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Cesta k vrcholu
Cesta k vrcholu
Rozhledna na Brdu
I v šestinedělí se tento výlet dá zvládnout :)
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.