Brněnská přehrada a hrad Veveří

Oblast: Brno
Délka: 16,08 km
Převýšení: 670 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Doporučuji vyjet dřív (my přijely před 9 hodinou), na parkovišti jsme si mohly vybírat. Odpoledne bychom nezaparkovaly. 

Trasu jsme šly s nosítkem, ale dá se zvládnout i s kočárkem. Minimalně polovina cesty je asfaltová, zbytek lesní. Pouze 1 km by byl pro kočárek náročnější, jde o pěšinu vymletou vodou, takže je to takové koryto, ale ve dvou to určitě zvládnete. 

K hradu Veveří jsme šly přes Ríšovu studánku. Mile mě překvapilo, že ač jsme byly za městem, byly jsme samy. Příroda je zde krásná. Zde jsme měly nastoupat veškeré převýšení dne, ale moc jsem ani nepocítila, že jdeme do kopce, příjemné stoupaní. 

Do hradu Veveří se platí vstup 30 kč a neberou karty. Určitě tam stojí za to zajít. Je to rozhlehlý komplex, takže to není na chvilku. Komentované prohlídky jsou od 15 let. Na nádvoří jsou dvě občerstvení (ne restaurace, spíš párky v rohlíky, smažený sýr apod.).

Zpět jsme šly kolem přehrady. Dá se jet i lodí. Určitě ale doporučuji alespoň začátek projít pěšky. Stezka je zasazená do břehu přehrady. Je to takový dřevěný chodník. Po asi 3 km je přístaviště, kde se dá také přistoupit na loď. Zhruba od poloviny už je totiž cesta asfaltová a jde se chatovými oblastmi, kolem pláží, spousta lidí a to už se na mě s trekovými holemi dívali lidé zvláštně. 

Výlet jsme zakončily na dětském hřišti a schlazením nožek v přehradě. Škoda, že jsme neměly plavky. 

 

Vyžití po cestě

  • Brněnská přehrada - řada restaurací, kiosků, dětských hřišť sportovišť, půjčovna paddle boardů, výlety lodí.
  • ZOO Brno
  • Obora a rozhledna Holedná
  • Hrad Veveří

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.