Čihadlo - 2. nejvyšší vrchol Prahy

Oblast: Praha
Délka: 2,06 km
Převýšení: 55 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Jednoduchý výlet na 2. nejvyšší vrchol Prahy, Čihadlo. Přímo na vrcholu si můžete projít několik tunelů, které byly vystavěny v 70.–90. letech jako protiletadlový raketový oddíl sloužící k protivzdušné obraně hlavního města Prahy. Místo působí chvilkami až strašidelně, okolní lesík nabízí ale moc pěknou procházku. Cestou potkáte i vyhlídku s pěkným výhledem na Prahu.

Trasa vede po lesní cestě, která je za dobrého počasí sjízdná i s kočárkem. Ale počítejte s tím, že občas narazíte na kamínky a část trasy k vyhlídce vede po poli. Pokud půjdete s kočárkem, od areálu VŠE to zpět k autu (parkovali jsme v Točné v ulici K Závorám) vezměte po asfaltce.

Vyžití po cestě

  • 2. nejvyšší vrchol Prahy, Čihadlo 380 mn.m.
  • Tunely a kryty na vrcholu
  • Hřiště Točná - je třeba popojet autem, ale hřiště stojí za to. Hned vedle je i přistávací dráha a občas tu létají malá letadla.
  • Babyfriendly restaurace na Točné

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

Hanka Nedblová
   (10.2.2023 18:20:50)
Výlet na Čihadlo jsme si udělali v únoru 2023 a na vrchol jsme se nedostali - byl "zabraný" pro hráče air softu, tedy neprodyšně uzavřený. Výhledy i tak krásné, cesta příjemná, tak jsme se rozhodli dojít na vlak na Zbraslav. Výlet jsme absolvovali MHD.