Cyklovýlet Buchlovice

Délka: 40,07 km
Převýšení: 145 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Vyrazily jsme z Babic při Baťově kanále do Uherského Hradiště. Občas po cyklostezce, občas po hlavní silnici.

Do zámecké zahrady se nesmí s koly. U infocentra Buchlovice je úschovna kol. 
Vstup do zámeckého parku je zpoplatněn 70 Kč. Můžete se buďto jen tak procházet a kochat se fluorou. Rodiče s dětmi ale ocení trvalou expozici místní záchranné stanice zvířat. Jsou tu především zvířata pocházející z naší přírody (orel skalní, sova pálená apod.). No a v nejzazší části parku byla vytoužená odměna - čokoládovna. Na WC se nachází přebalovací pult. Zde jsme nabraly víc, než jsme doposud ztihly vyšlapat a pokračovaly dál v procházce parkem.

Po cestě zpět jsme to vzaly přes restauraci Halda v Boršicích, kde je k vidění také spousta zvířátek (koně, ovce, kozy, husy, kachny, slepice), nebo k vyřádění dětské hřiště. Přes Kostelany nad Moravou jsme se opět dostaly do UH a tím uzavřely pomyslný okruh. 

 

Vyžití po cestě

  • Buchlovice - zámek Buchlovice, hrad Buchlov
  • Uherské Hradiště-Městská památková zóna, Park a Skanzen Rochus, Slovácké muzeum, rozhledna Rovnina, Baťův kanál a Morava, lesopark Kunovský les, aquapark
  • Staré Město - Kovozoo

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.