KOVOZOO Staré Město na kole

Délka: 17,62 km
Převýšení: 19 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Tato oblast je ideální na rodinné cyklovýlety. Kopce, aby tu člověk pohledal. Vyjížděli jsme z Babic, při Baťově kanálu do Starého Města. Prvním zastavením byl kostel sv. Ducha, kde je jedna z věží kostela zpřístupněná turistům a slouží jako vyhlídka na město a okolí. Vstupné symbolické, 10 Kč.

Poté jsme přejeli do KovoZOO. Zvířata zde nejsou živá (krom výběhu s kozama), ale vyrobena z kovo odpadu. Celkově se ZOO vede v duchu recyklace. Naleznete zde bludiště z pneumatik, vyřazené tatry, hasičská auta, autobus. Prohlédnout si můžete také letadlo. Nad celou ZOO vedou plošiny, po kterých se můžete procházet.

Občerstvit se můžete jednak v jídelně, která slouží zaměstatncům i turistům, nebo si dát kafe v kavárničce.

Před areálem se nachází maják s pirátskou lodí. Určitě toto místo doporučujeme navštívit, vyrážíme tam vícekrát do roka. Vždy se tam objeví nová atrakce.

Vyžití po cestě

  • Staré Město (Památník Velké Moravy, kostel sv. Ducha-vyhlídka, KovoZOO),
  • Uherské Hradiště (historické centrum, dětská centra Smajlíkov a Sportcentrum Morava),
  • Baťův kanál (půjčovna lodí).

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.