Dalimilova rozhledna

Délka: 11,61 km
Převýšení: 444 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Na rozhlednu jsme vyrazili ze Starého Města. Dlouho jsme hledali nějaké parkovací místo. Místa by bylo dostatek, ale bohužel nejsou označená.

Vydali jsme se po zelené, která vede asi 1,5 km po silnici. Dojdete k Andělskému údolí (kde by se dalo zaparkovat, ale není to značené jako parkoviště) a začíná pozvolné stoupání po asfaltové cestě. Pod Starým kopcem se můžete rozhodnout, jestli zvolíte zelenou či modrou turistickou. My se rozhodli pro zelenou, která vede přes ohradu s dobytkem (my tu naštěstí žádný nepotkali). Začínají se vám otvírat krásné výhledy a stoupání tu je proti vrstevnici, takže náročné. Dojdete k nové postavené rozhledně, která byla otevřena 07/2021. Vstup je zpoplatněný - děti do 6 lety zdarma, poté 120 N.ajdete zde občerstvení (hlavně pivo, limo; nevaří tam) a suvenýry. 

Z rozhledny jsme se zpět vydali po modré, takže jsme obešli celý Starý kopec. Sestoupali jsme zpět k Andělskému údolí a po silnici jsme pokračovali k U zotavovny Morava. Kluci se chtěli podívat na dva pěchotní sruby, které se nacházely na červené turistické. Cesta z počátku vypadala široká, ale po pár metrech se proměnila v zarostlou džungli, ve které jsme horko těžko hledali turistickou značku. Velice úzká cestička mezi malinami a nově vysazenými stromky před nějakým tím rokem. Přišli jsme k pěchotnímu srubu "Ozdravovna", který je po předchozí domluvě možné navštívit. Od srubu nás už čekala lepší cesta, takže pokud byste se sem chtěli podívat, doporučuji si sem vyjít od Starého Města.

Vyžití po cestě

  • maliny, ostružiny (dle sezonosti)
  • výhledy
  • pěchotní sruby
  • rozhledna
  • krávy

Výlet pro vás prošla Markét, akční maminka 3 skvělých výletníků.

Fotky

cestou od Andělského údolí
stoupání na Starý kopec
výhled stojí ale za to
k rozhledně se po zelené stoupá jen po travině
Dalimilova rozhledna
červená turistická od "U zotavovny Morava"
pěchotní srub "Ozdravovna"
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.