Dlouhé Stráně

Oblast: Jeseníky
Délka: 10,81 km
Převýšení: 306 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Netradiční výlet, který spojuje zážitek z nádherné přírody božských Jeseníků s technickým požitkem z majestátní vodní elektrárny Dlouhé Stráně.

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat k vodní nádrži Dlouhé Stráně je vyjet lanovkou z Koutů nad Desnou, která přepravuje i kočárky. Od horní stanice lanovky pak vede asfaltová silnice - nejprve následujeme cyklotrasu č. 6155, od rozcestí Tetřeví chata pak zelenou cyklotrasu 6263. Pod horní nádrží se na první odbočce od cyklostezky odpojíme na asfaltku, která ve dvou výškových úrovních spirálovitě obchází vodní nádrž.

Vyžití po cestě

  • Horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, která se nalézá na zploštělém vrcholu v nadmořské výšce 1350 metrů. Dlouhé Stráně se těší vysoké návštěvnosti a v roce 2005 dokonce zvítězily v internetové anketě o „div Česka". Elektrárna pořádá celoročně exkurze pro veřejnost.
  • Kouty nad Desnou - skluzavka a lanový skluz přes řeku Desnou
  • Lanovka z Koutů nad Desnou
  • Rozhledna u Tetřeví chaty poskytující široké výhledy do okolní krajiny Jeseníků. Rozhledna je 18 metrů vysoká a tvoří ji ocelová konstrukce s dřevěným obložením.
  • Kiosek v severní části nádrže

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Dlouhé stráně
Volby komentáře

Komentáře

Marie
   (18.8.2023 08:41:32)
Přepravuje lanovka I pejsky
Michaela Štěpánková
   (15.7.2023 21:18:35)
Dobrý den. Mohu se zeptat, zda lanovka přepravuje i kočárky a hlubokou korbou? Chystáme se na výlet s dětmi méně než půl roku starými. Děti půjdou do nosítek, ale aby nebyl problém i s kočárky. Dekuji