Dvoračky - okruh z Rokytnice nad Jizerou

Oblast: Krkonoše
Délka: 12,73 km
Převýšení: 620 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Ať jste v Rokytnici nad Jizerou na běžkách, sjezdovkách, na kole nebo pěšky, Dvoračky (1 040 m n. m.)  jsou vždy skvělým cílem pro děti i dospělé. Vybrat si můžete z řady tras, tento okruh začíná v Rokytnici nad Jizerou. Od začátku budete stoupat podél Huťského potoka a Huťského vodopádu. "Po chvíli" se vám na kopci začne rýsovat nádherný výhled na Dvoračky. Zdají se být na dosah, ale je to ještě sakra fuška. Ale ta odměna v podobě výhledů a dobré bašty za to úsilí v závěrečném táhlém kopci stojí. 

Zpět se můžete vrátit stejnou cestou nebo vyrazit po Pašerácké stezce přes rozcestí Ručičky.

Cesta nahoru je ideální s dětmi, které už chodí, nebo jsou naopak ještě v šátku či krosničce, protože v některých místech s kočárkem neprojedete. Cesta z Dvoraček přes rozcestí na Ručičky je pak už v pohodě sjízdná – v létě úplně bez problémů, v zimě za předpokladu, že máte kočárek, který zvládne sníh (cesta je ale široká, trasa je urolbovaná. Jen pozor na lyžaře).

V zimě nezapomeňte pro děti a možná i pro sebe igelitku nebo skladný ježdík. Místní kopeček svádí k zimním radovánkám už na dálku.

Vyžití po cestě

  • Huťský potok a Huťský vodopád
  • Chata Dvoračky s vyhlášenými borůvkovými knedlíky
  • Nádherné výhledy z Dvoraček
  • Hřiště na Dvoračkách
  • Kiosek na rozcestí Ručičky, kde se nachází i odpočinkový stoleček a pěkný přístřešek na zahřátí, sváču, přebalení nebo odpočinek. Najdete tu i koutek šelem.

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Závěrečný krpálek
Houpačka na Dvoračkách
Dvoračky - výhledy
Ručičky - kiosek
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.