Garda - Monte Cadria

Délka: 12,48 km
Převýšení: 1200 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výstup na Monte Cadria (2 250 m n.m.), nejvyšší vrchol Gardských hor. Přestože se nejedná o nijak extrémně vysokou horu, převyšuje údolí Valli Giudicarie o markantních 1700 metrů, což z ní dělá monumentální hradbu ležící severozápadně od jezera Lago di Garda.

Výlet je náročný zejména na fyzičku. I když povyjedete poměrně vysoko autem, musít zdolat převýšení 1 200 metrů (Mapy.cz dokonce říkají přes 1500). Je to dřina, ale nebudete litovat. Výhledy jsou famózní, uvidíte kravičky, sysly, půjdete úžasnou krajinou. Jen překonat první půlku nudného stoupání lesem po asfaltu a pak už to půjde samo a nebudete chtít ani na moment uklízet foťák. A nikde nikdo!

Těsně před vrcholem je pár jistících lan, ale nic dramatického. Slouží spíše pro Vaši jistotu, ve většině případů není nutné je vůbec použít.

Dolů se z vrcholu můžete vydat po hřebeni, kde je řada jeskyní z 1. světové války. Ale my to nezkoušeli - jednak je tato cesta značená jako EE, tzn. že tam jsou lana a řetězy a druhak jsme měli hodně málo času. Druhá půlka už je po stejné cestě, což znamená nepříjemné a nekonečné klesání. Ale stojí to opravdu za to.

Sebou si  nezapomeňte dostatek vody. Cestou jsme potkali jednu studánku, jinak vůbec nic. A při tom stoupání člověku vyprahne :)

 

Vyžití po cestě

  • úžasné výhledy na okolní velikány i jezera
  • moc pěkné místo kolem salaše Malga Vies. Ale nečekejte žádné občerstvení. Bylo tu na konci letních prázdnin zavřeno a nikde ani noha. 
  • kravičky, syslové

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Malga Vies
Malga Vies
Výhled na Lago di Ledro po cestě
Na vrcholu
Společná vrcholovka
Vrcholovka s křížem
Odchod při zapadajícím sluníčku
Foto "těsně" pod vrcholem
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.