Garda - Tremalzo s dětmi

Délka: 4,37 km
Převýšení: 326 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Sedlo Tremalzo je doslova rájem pro všechny bikery a nadšené horaly. Můžete si sem vyšlápnout už z údolí (terén je dobrý - pořád asfalt), ale s dětmi ve vozíku nebo sedačce je to vzhledem k převýšení masakr a hlavně - to nejkrásnější vás čeká nahoře. Doporučujeme tedy vyjet až nahoru autem - bez problémů tu zaparkujete. Cesta je jednoduchá - prostě jeďte, dokud neskončí silnice. Pokud se vám podaŕí být na místě před desátou, nebudete litovat a celé sedlo budete mít jen pro sebe. Později začínají nájezdy bikerů a turistů a už to není ono.

Z parkoviště se můžete vydat na pěší výlet různými směry. My vyrazili na Corno della Marogna (1951 m. n.m.). První část jsme jeli na kole s vozíkem a sedačkou (byla to dřina, je to pořád mírně do kopce a není tu zpevněná cesta) a závěrečné stoupání za tunelem jsme šli pěšky. Na vrcholu jsme byli sami, nikde nikdo. Moc cyklistů tu nezastavuje a jsou tu pěkné výhledy. Doporučujeme.

Zpět stejnou cestou a pak už jenom relax v sedle. A kdyby to někomu nestačilo a měli jste dobrovolníka, který sjede dolů autem, můžete si užít sjezd, jako to udělal náš taťka s holkama, který z vrcholu dojel až do kempu k Lago di Ledro.

Pokud byste tento výlet chtěli absolvovat s kočárkem, tak doporučujeme jen ty sportovnější. A co se týče trasy, tak stejně jako my s kolem, s ním dojedete k rozcestí za tunelem. Tady kočárek necháte a závěrečnou etapu vyjdete pěšky.

Vyžití po cestě

  • Sedlo Tremalzo - fotogenické místo s deschberoucími výhledy.
  • Restaurace - jídla vypadají podle fotek mňamózně, ale pozor, vaří jen do 3, pak už jen špagety s rajčatovou omáčkou nebo prkýnka se salámem a sýrem (jako všude v této oblasti)

 

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Tremalzo - ráno bez turistů
Tremalzo - snídaně v trávě
Tremalzo - první ranní paprsky
Tremalzo - vyrážíme na kolo
Tremalzo - vzhůru dolů
Tremalzo a výhledy
Corno della Marogna
Tremalzo pass
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.