Hazmburk

Délka: 3,66 km
Převýšení: 138 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Hrad Hazmburk je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Českém středohoří. Výstup na vrchol, kde se hrad nachází je možné zahájit z několika míst. Nejsnažší je to z obce Klapý, která se nachází hned pod Hazmburkem a kde je k dispozici poměrně velké, ale placené parkoviště. 

Z parkoviště vede žlutá turistická trasa a k hradu je to asi 2 km. Cesta je poměrně kamenitá a v závěru dost do kopce, proto raději výlet nedoporučujeme s kočárkem, ikdyž by to s outdoorovým kočárem s obtížemi asi šlo. Lepší bude ale určitě krosnička nebo nosítko.

Na vrcholu se platí vstupné. Mají i výhodné rodinné vstupné a v pokladně hradu je malý bufet se základním občerstvením. Zpět se můžete vrátit stejnou cestou nebo pod vrcholem pokračovat po červené doprava a poté po neznačené cestě přes ovocný sad zpět na parkoviště.

Vyžití po cestě

  • hrad Hazmburk s návštěvou věže
  • výhledy do okolí po cestě i ze samotného hradu
  • občerstvení v pokladně - malý bufet, kde je možné zakoupit pár drobností k občerstvení

 

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz.

Fotky

Hazmburk
Hazmburk - místy dost náročné pro kočárek
Hazmburk
Výhled z Hazmburku
Hazmburk
Hazmburk - cesta přes sad
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.