Hibschova jeskyně a naučná stezka Skalice

Délka: 3,53 km
Převýšení: 115 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet začnete ve Skalici, vesničkou nad obcí Žitenice asi 3 km od Litoměřic. Dojet sem můžete autobusem z Litoměřic nebo autem. Stezka začíná u rozcestníku U Skalice.

Prvním a asi nejzajímavějším zastavením je Hibschova jeskyně. Je to uměle vytvořená pískovcová jeskyně, která tu vznikla těžbou kamene a písku. Má dva vstupy, několik metrů chodeb i větší sál. Je volně přístupná, a můžete si ji s baterkou celkem pohodlně projít. Když budete mít štěstí, spatříte tu i netopýry. Děti si rády oblézají jeskyni i zvenčí.

Odtud můžete pokračovat podle značení naučné stezky. Pokud si trasu projdete celou, měli byste najít 12 křemencových balvanů, z nichž  každý je pojmenován po významném vědci.

Pokud půjdete bez kočárku a máte šikovné děti, prodlužte si trasu o 1,5 km po modré turistické značce a vystoupejte na Laffitovu vyhlídku pod Křížovou horou. Výhled na Polabskou nížinu a horu Říp stojí za to.

 

 

Vyžití po cestě

  • Hibschova jeskyně, kterou je možné projít - má dva vchody/východy
  • Hibschova naučná stezka - trasa našeho výletu
  • Mostná hora nad Litoměřicemi - vyhlídkové místo s rozhlednou a občerstvením, možná též jako výchozí bod
  • Kočka (Sovice, Kočičí hrad) -vyhlídka s čedičovým vrcholkem připomínající z dálky ležící kočku či sovu.  
  • NPP Bílé stráně

 

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz.

Fotky

Hibschova jeskyně
Po Hibschově naučné stezce
Laffitova vyhlídka
Vyhlídka pod Křížovou horou
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.