Hradec nad Moravicí a Bezručova vyhlídka

Oblast: Jeseníky
Délka: 2,73 km
Převýšení: 93 m

Popis výletu

Hradec nad Moravicí je malé městečko nedaleko Opavy a zdejší zámek je již z dálky nepřehlédnutelný. Auto je možné zastavit přímo před zámkem na parkovišti, případně v městečku, pak vás ale bude čekat výrazné stoupání.

Samotný zámek je unikátní tím, že se skládá z více budov, které k sobě na první pohled vůbec nepatří. Nabízí několik okruhů, včetně možnosti navštívit pouze věž s výhledem na okolí. Kolem zámku je rozlehlý anglický park s množstvím památníků, který učaroval umělcům jako Mozart či Liszt. Zámecký park je pro kočárky sjízdný bez problémů.

Cesta k vyhlídce je mírně do kopce, není zde žádné strmé stoupání. Jedná se především o udusanou hlínu, ovšem bez potíží sjízdnou. Celá vycházka je po modré turistické značce, pozor nejsou zde rozcestníky, proto se vyplatí značku opravdu sledovat, abyste nezabloudili. Procházka nabízí množství krásných vyhlídek do okolí.

Na samotné Bezručově vyhlídce jsou lavičky, takže si při kochání okolím můžete příjemně odpočinout. Lavička se stolečkem je i pod ní. Kočárek můžete s klidem nechat pod vyhlídkou, z vyhlídky na něho bez problému uvidíte a nemusíte se tak o něj bát. Cestu zpátky můžete zvolit opět po modré, nebo jít po jiných cestičkách parku, na sjízdnost pro kočárek to nemá žádný vliv.

Vyžití po cestě

  • Zámek Hradec nad Moravicí, který nabízí několik okruhů, včetně možnosti navštívit pouze věž s vyhlídkou do okolí.
  • Rozlehlý zámecký park.
  • Vyhlídky do okolí na údolí řeky Moravice a dále na vrcholky Jeseníků.
  • Bezručova vyhlídka s výhledem na Hradec nad Moravicí a na Opavu.

Vložila Monika Novotná, procházky především v oblasti severní Moravy a Slezska na instagramu #skocarkem.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.