Radhošť - hřebenovka

Oblast: Beskydy
Délka: 22,03 km
Převýšení: 932 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Radhošť není zdaleka nejvyšší, ale patří rozhodně mezi nejznámější vrcholy Beskyd. Nejčastější trasa vede z Pusteven a zpět, ale výlet je možné i pěkně prodloužit. Nechte se inspirovat naší trasou z Dolní Bečvy do Horní Bečvy. Cestou půjdete přes Radhošť, kolem Radegasta, přes Pustevny, Čertův mlýn a Martiňák.

Trasa je hodně dlouhá, ale jde zvládnout i s mimčem v šátku za jeden den. Nicméně v případě zájmu je možné ji flexibilně zkrátit nebo upravit. Pokud byste například chtěli zachovat délku trasy, jen si ušetřit stoupání, v závěru je možné zvolit mírnější terén po NS Čertův mlýn, která nevede přes vrchol, ale po vrstevnici.

Tip: mezi Rožnovem pod Radhoštěm, Dolní a Horní Bečvou jezdí poměrně častý autobus. Pokud by to pro vás bylo zajímavé, autobus jezdí i na Pustevny. Na Pustevny je možné vyjet i lanovku, jen nevím, jestli je možné převést i kočárek.

http://akcnirodice.cz/2017/04/04/radhost-radegast-vystup-je-horky-bohudik/

Vyžití po cestě

  • Kaplička s rozhlednou, která je spíš symbolickou tečkou celého výstupu než příležitostí k větším výhledům – ve výšce 6 metrů není vidět o mnoho víc než pod rozhlednou, kde si díky holému vrcholu užijete výhledy do širokého okolí.
  • Socha Radegasta
  • Altán Cyrilka
  • Osada Pustevny. I když ta dle mého názoru ztratila své kouzlo díky nedávnému nešťastnému požáru.
  • Občerstvení na Pustevnách - řada restaurací a stánků s dobrotami / restaurace Radhošť (za nás né moc dobrá volba a velmi nepříjemná obsluha)
  • Hotel Martiňák – příjemné prostředí, dobré jídlo - určitě dobrá volba.

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Výhledy na trase z Dolní Bečvy
Altánek s výhledem na krátkou sváču a odpočinek
Radhošť - téměř nahoře
Radhošť - uvnitř kapličky
Radegast
Pustevny
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.