Hřensko - soutěsky

Délka: 7,20 km
Převýšení: 0 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Různorodý výlet, který zvládnete i s malými dětmi. Na Mezní louku vyražte autobusem. Odtud po modré až k Divoké soutěsce (2,7 km), kde nasednete na první lodičky. Dále pokračujte po žluté podél řeky Kamenice (https://mapy.cz/s/2ygKo). Po 1,5 kilometrech dojdete ke kotvišti lodiček do Tiché (Edmundovy) soutěsky. Zde se nachází i bufík. K dispozici je ohniště, na kterém si můžete opéct špekáčky. Po jízdě lodičkou, pokračujte opět dále po žluté až do Hřenska (cca 3 km - https://mapy.cz/s/2ygNs).  

Lodičky jezdí podle počtu lidí, zpravidla každých 20 minut, a to každý den od 9 do 18 (v Divoké soutěsce do 17:00). V Edmundově soutěsce zaplatíte 80 Kč (děti 40 Kč),  v divoké soutěsce 60 Kč (děti 30 Kč). Více informací naleznete zde: https://www.hrensko.cz/inpage/informace/.

Lodičky přepravují zdarma kočárky, ale terén mi v některých případech nepřišel jako vhodný pro kočárky. Když už, tak s nějakým sportovnějším modelem :)

Zvolíte-li směr z Mezní louky jako my, půjdete pořád po rovince nebo z kopce.

Výlet jde spojit s výletem na Pravčickou bránu. Viz. http://vylety.akcnirodice.cz/vyletni-trasy/pravcicka-brana.

Vyžití po cestě

  • Úžasná divoká příroda
  • Meandrující řeka kamenice
  • Lodičky, na kterých se dozvíte řadu zajímavých příběhů o okolních skálách
  • Bufík před Edmundovou soutěskou
  • Řada restaurací v Hřenksu, na Mezní louce
  • Zážitkový park Rysí stezka na Mezní louce - najdete zde spousta krásných prolézaček, bludiště postavené z větví i řadu informací ze zvířecí říše.

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.