Soutok Dyje a Moravy

Délka: 42,90 km
Převýšení: 22 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Start výletu je na parkovišti u obory Soutok a cílem je dojet na trojmezí (Česko, Slovensko, Rakousko) nebo-li k soutoku Dyje a Moravy. Cesta vedle přes zámeček Pohansko, k vidění byli zase čápi, bunkry, jak je pro tuto oblast typické. Tentokrát se nám podařilo vidět i lišku, ale než jsme vyndali telefon na fotku, byla pryč:-) Tak třeba se někomu také poštěstí.

Cesta vede po cyklostezce chvíli lese, chvíli v otevřeném prostoru. Cestou po cyklostezce č. 4 je potřeba překonat dvě brány. K samotnému soutoku pak vede stezka po prkenných chodnících, okolo historického hraničního kamene. Chodík nebyl v úplně vyhovujícím stavu, proto jsme zvolili cestu pěšky, ale cyklistů tam jezdilo dost. Na vyhnutí s dětmi na kole či ve vozíku mi tam ale nepřišlo příliš místa, takže je to na zvážení. Po děšti jsou prkna i dost kluzká. 

Od Soutoku jsme se vydali na Lanžhot (už ne po cyklostezce, ale po lesních cestách). Cesta nás zavedla k hájence Dúbravka, kde je možné vidět divoká prasátka a u cesty pomníček sv. Huberta. Od hájenky pak dojedete k hlavní silnici, která vede do Lanžhota (necelé 2 km po této silnici na náměstí). 

Vyžití po cestě

  • Zámeček Pohansko,
  • vojenské bunkry,
  • čapí hnízda, volně pohybující se čápi,
  • Hraniční kámen markrabství moravské,
  • soutok Dyje a Moravy, trojmezí Česko - Slovensko - Rakousko,
  • pomníček sv. Huberta,
  • hájenka Dúbravka - divoká prasátka.
  • Občerstvení: V Lanžhotě jsme se chtěli najíst v restauraci Na Šlajsi, ale bylo plno (je hned na kraji, takže sem zavítá asi hodně cyklistů). Je zde k dispozici zahrádka a malinké dětské hřišťátko). Na náměstí u kostela se nachází pizzerie (také bylo plno). Našli jsme nakonec místo v restauraci Podlužan (též na náměstí). Příjatelné ceny, k dispozici dětská jídelní židlička.

Výlet pro vás prošla Markét, akční maminka 3 malých akčňáčků.

Fotky

po hraniční cestě - cyklo č. 4
dřevěný chodníček k Soutoku
rybářské chaty na rakouské straně
Hraniční kámen markrabství moravské
pomníček sv. Huberta
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.