Kolem jeskyní ve Sloupu v Čechách

Oblast:
Délka: 3,29 km
Převýšení: 94 m
 
Hlavní trasa

Popis výletu

Výlet jsme začali na parkovišti U Sedmi trpaslíků ve Sloupu v Čechách, parkovné se neplatí.

Vydali jsme se po zelené kolem Velké cikánské jeskyně, což je spíš převis, ale veliký, nedaleko je potůček. Pokračovali jsme k Malé cikánské jeskyni, kde jsou napodobeniny pravěkých maleb a je to moc zajímavé dílo. Po prohlídce jeskyní zpozorněte, nepůjdete po značené cestě a je třeba po chvilce chůze uhnout vlevo na vyšlapanou pěšinu, pak se objevíte u lávky. Na druhém břehu potoka je Hradní rybník a krásný pohled na hrad Sloup, jste tady správně :-) Pokračujete vlevo podél rybníka k hradu. Pod hradem se můžete občerstvit nebo si odpočinout, je tu také veřejné wc. Doporučujeme také jít prozkoumat hrad, je docela rozsáhly s několika místnostmi, schody do pekla, potkáte tu i poutníka atd. Nezapomeňte i na sluneční hodiny ve spodní části.

Potom jsme pokračovali po červené ulicí Ke Hradu, mírně do kopce a lesa, chvíli po přírodních schodech až k lesnímu divadlu. S dětmi si tu vynahraďte dost času na prozkoumání, zákulisí divadla je plné chodbiček a skulinek, nemohly jsme je odsud dostat :-) Pak jsme stoupali do kopce k vyhlídce Na Stráži, kde je krásný výhled. Občerstvení je také super, můžete jít i na rozhlednu. Zpět jsme se dostali tak, že jsme šli stejnou cestou k divadlu a od divadla po zelené rovnou k parkovišti. 

Je to opravdu krásný výlet jak pro děti, tak pro dospělé a to i bez hledání pokladu. Pokud chcete poklad hledat, navštivte nejprve tyto stránky: https://www.zapokladem.cz/ukrytove/9-vylet-s-detmi-sloup-v-cechach.html

 

 

Vyžití po cestě

- hledání pokladu

- skákání přes potok

- prohlídka hradu Sloup

- lesní divadlo

- rozhledna a občerstvení Na Stráži

Fotky

Malá cikánská jeskyně
hrad Sloup s rybníkem
lesní divadlo
rozhledna Na Stráži
vyhlídka Na Stráži
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.