Boreč - kouřící hora

Délka: 2,14 km
Převýšení: 107 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Krásný a krátký výlet na vrchol Boreč, který nahoře skrývá unikátní překvapení. Kouřící výpary jen tak někde nepotkáte a pro děti jsou zážitkem. K tomu cestou potkáte několik vyhlídek s božskými výhledy na okolní kopce Českého středohoří. Cesta nahoru není dlouhá, ale v zimě si nezapomeňte nesmeky. Poslední část je dost strmá a je tu ledovka. Nesmeky vám cestu určitě zpříjemní. Co se týče kočárů, ty nechejte doma - poslední 0,5 km je po schodech.

Co se týče tras a parkování. Na vrchol se dostanete z vesničky Režný Újezd nebo z rozcestí  nad vesničkou Boreč, u kterého se zelená zelená turistická značka odbočuje od silnice. O víkendu tady bylo všude plno (i cestou jsme potkávali zástupy lidí) a řada míst na zasněžených příkopech u namrzlé silnice nám přišla riziková. Našli jsme ale poměrně zajímavé místo viz. začátek naší trasy v mapě. Tady se neparkuje přímo u silnice, ale na plácku za odbočkou. Nemůžete minout. Odtud půjdete krátce po čárkované vyšlapané cestě a po chvilce se připojíte na turistickou značku.

Vyžití po cestě

  • Unikátní kouřové výpary z vnitra hory vznikající tím, že se na úpatí kopce nachází pukliny, kterými dovnitř proniká studený vzduch. Ten se uvnitř ohřeje a puklinami na vrcholu vychází ven.
  • Ještě krásnější výhledy na České středohoří - Lovoš, Milešovku, Ostrý a další krásné kopečky.

Fotky

Boreč - pukliny na vrcholu, které v zimě kouří
Boreč - pukliny na vrcholu, které v zimě kouří
Boreč - kouřící hora
Boreč - výhledy
Boreč - vrchol
Boreč - vrchol
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.