Královský hrad Kašperk a Pustý hrádek

Oblast: Šumava
Délka: 7,80 km
Převýšení: 289 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Nedlouhý, ale přesto výživný výšlap na nejvýše položený královský hrad u nás. Na Kašperk se vydejte po zelené turistické z centra Kašperských Hor. Je to do kopce, ale celé po asfaltu, takže případně zvládnete i s kočárkem.

Až si užijete prohlídku hradu, návštěvu nádvoří známého z pohádky Anděl Páně i výhledů na šumavskou krajinu, nesestupujte hned zpátky do Kašperek, ale pokračujte z rozestí po žluté turistické na Pustý hrádek. Sem ale určitě nechoďte s kočárkem - cesta je strmá a plná kamenů a kořenů. Každopádně se určitě vyplatí, protože z Pustého hrádku budete mít Kašperk, Kašperské Hory i Šumavu jako na dlani. Výhledy jsou tady opravdu nádherné.

Zpět můžete vyrazit stejnou cestou, anebo pokračujte po žluté necelý kilometr do obce Žlíbek a následně po modré naučné stezce "Na Kašperk jinak" zpět do Kašperských Hor. Tuto variantu doporučujeme :-).

 

Vyžití po cestě

  • Na hradu Kašperk (otevírací dobu najdete na www.kasperk.cz) nabízí několik prohlídkových okruhů včetně interaktivní prohlídky pro děti od 6 let.
  • U stánků na nádvoří se také dobře najíte a širokou nabídku.
  • Občerstvení najdete i v restauracích či kavárnách v Kašperských Horách - doporučujeme restauraci Na Solné stezce, kavárnu a pražírnu Rósta Kafe či Bistro pod Nebem, kde je také dětský koutek. 

Více informací o tomto i dalších našich výletech najdete na instagramu VandrujemsEmmou.

Fotky

Na Pustý hrádek rozhodně bez kočárku
I z hradu Kašperk jsou krásné výhledy
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.