Krka - Skradinski Buk s dětmi

Délka: 2,48 km
Převýšení: 45 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Auto zaparkujte ve městě Skradin. Následně se můžete svézt lodičkou až do národního parku k vodopádu a zde si projít okruh viz naše trasa (lodička je v ceně vstupu do národního parku). Případně se můžete projít ze Skradinu až k vodopádu. Cesta je téměř po rovině, sjízdná i s kočárkem. Trasu máte zde (kilometráž je výjimečně v jednom směru). Za nás je to fajn alternativa na cestu zpět, abyste nemuseli stíhat konkrétní lodičku.

Od lodičky vede krátký, ale famózní okruh kolem vodopádu Skradinski buk. Cestou uvidíte vodopád z mnoha úhlů pohledu, budete se procházet přes mostky v jeho horní části a nacházet stále nová a nová ramínka řeky. Výlet to není dlouhý, stoupání nijak není náročné. Zvládnou ho i malé děti. Vyrazit můžete i s kočárkem. Jen počítejte, že tu jsou na mnoha místech i schody. Často jdou objet, ale přijdete o úseky s pěknými výhledy. Doporučujeme spíše nosítko.

V mimosezóně (říjen) stál lístek 30 KN na osobu, děti do 7 let byly zdarma. V ceně lístku byla i lodička. Nikdo tu nebyl a bylo tu opravdu krásně. Je ale třeba počítat s tím, že se dole v jezírku nedá koupat, protože z vodopádu teče daleko více vody, a občerstvení jsou už zavřená. Ale zase to tu bylo úplně bez lidí a to my máme rádi.

Teplota v parku byla stejná jako dole na pobřeží. Do parku Krka se můžete dostat i z dalších městeček. Ale Skradin je sám o sobě moc pěkné klidné město a hned u přístavu je pěkné hřiště.

Vyžití po cestě

  • Pěkné městečko Skradin (je tu i pěkné hřiště).
  • Nádherný vodopád Skradinsky Buk.
  • Možnost koupání pod vodopádem. 
  • Jízda lodičkou.
  • Řada možností občerstvení (pouze v sezóně)

Fotky

NP Krka - Skradinski buk
NP Krka - Skradinski buk
NP Krka - Skradinski buk
NP Krka - chodníčky nad vodopádem
NP Krka - chodníčky nad vodopádem
NP Krka - chodníčky nad vodopádem
Volby komentáře

Komentáře

Lucka
   (7.9.2021 18:06:35)
Moc hezky napsané! Jen dodávám, že jsme byli teď v sezóně (začátek září) a vstup stál 200kn na osobu, parkování 50kn. Mraky lidí a od 1.1.2021 se pod vodopádem nedá koupat vůbec. Ale i tak to bylo krásné.