Lipno: S dětmi na kole okolo Lipna - 2. etapa

Oblast: Šumava
Délka: 34,20 km
Převýšení: 260 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Druhá etapa našeho objezdu Lipna začínala opět na přívozu v Kyselově. Odtud vedla 8 km stále jen do kopce. V nejlepším případě byla malou chvilku rovinka. Dobrou zprávou je, že celá cesta vede po asfaltce. Odpadají tak drobné nehody s kořeny a kamínky a rychlejší dětská únava. Trasa bude zřejmě i z velké části ve stínu, nám ale celou cestu drobně mrholilo, tak o stínu jsme si mohli nechat jen zdát.

Úsek Kyselov – Sv. Tomáš je bez restaurací a podobných občerstvovacích zastávek, nezapomeňte tedy na dostatečnou svačinu. V obci Sv. Tomáš je bývalý zámeček s vynikající restaurací. Odtud jsme pokračovali sjezdem do Frýdavy. Zasloužený „skopeček“ po předchozích 8 km. (Opět bez občerstvovacích možností.)

Kdo by měl málo zážitků, může nad Sv. Tomášem navštívit ještě Vítkův Hrádek. Byli jsme tam před 5 lety, tentokrát jsme vynechali. Pokud máte čas, určitě se tam vydejte. Hrádek je postupně rekonstruován a nabízí nádherné výhledy na Lipno. Před 5 lety byla cesta kočárek sjízdná jen s největší námahou, doporučuji kočárek nechat dole a jít pěšky.

Úsek z Frýdavy do Přední Výtoně jsme jeli nakonec po silnici. Původně jsme se chtěli silnici vyhnout po zelené turistické značce (s rizikem, že budeme muset kola tlačit – neznám tamní terén), ale nakonec nebyl provoz tak silný, takže jsme ty necelé 4 km zvládli po silnici. Silnice je relativně široká, ale jezdí tady i kamiony se dřevem. My naštěstí potkali jen jeden a to ještě ve Frýdavě.

Vyžití po cestě

  • Přívoz Kyselov – Dolní Vltavice,
  • Sv. Tomáš – restaurace,
  • Vítkův hrádek – rozhledy do kraje a výhled na Lipno,
  • Hráz přehrady,
  • Spousta malých plážiček mezi Přední Výtoní a Lipnem nad Vltavou,
  • Lipno nad Vltavou – Obrryba, Stezka korunami stromů, Království lesa, přístav, cukrárny, kavárny, restaurace, hřiště…
  • Frymburk – restaurace, cukrárny…
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.