Loupežnická Budačina

Oblast: Chřiby
Délka: 1,88 km
Převýšení: 130 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Tato trasa sice není vhodná pro kočárky, ale od nejbližšího parkoviště je Budačina vzdálená 1km, takže i školkáčci zvládnou levou zadní. 
Zaparkovat se dá u Rozsypalovy lesní osady (ještě před 15 lety byste se zde mohli ubytovat v chatkách, občerstvit se, popřípadě se okoupat v bazénu...ta doba je bohužel pryč). 
Zelená Spáčilova naučná stezka vás dovede až ke skalám. Po cestě je altán se zastřešeným ohništěm, takže si výlet můžete zpestřit špekáčky. 
Skalisko skrývá jeskyňku, která podle tradovaných pověstí sloužila v minulosti jako skrýš pro loupežníky Ondráše a Juráše, kteří přepadávali kupce projíždějící po nedaleké kupecké stezce. V soutěsce na Velké skále je umístěna pamětní bronzová deska k uctění památky Antonína Rozsypala, který byl umučen v roce 1942 v Mauthausenu.

 

Vyžití po cestě

  • Lesní penzion Bunč - restaurace, parkování, ubytování, WC, dětské hřiště
  • Brdo - kamenná rozhledna, v létě stánek s drobným občerstvením (tatranka, voda v PET, turistická známka, pohledy apod.)
  • Ranč Kostelany - restaurace, dětské hřiště, ubytování, wellness centrum, bowling, westernové divadlo, projížďka na koních atd.

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.