Murter - Raduč (nejvyššší bod, vojenské tunely)

Oblast: Chorvatsko
Délka: 0,66 km
Převýšení: 24 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Okruh kolem nejvyššího bodu ostrova Murter s názvem Raduč vede z poloviny vojenskými tunely dlouhými 300 metrů. Tunely jsou propletené ve 3 patrech, jsou v poměrně dobrém stavu. Začínají u takového vybydleného squotu, ale nebojte se jít dovnitř. Občas jsme narazili na nějaké sklo nebo drát, ale celkově jsou v pořádku a je to parádní zážitek pro děti i dospělé. Cestou potkáte několik východů, ze kterých jsou pěkné výhledy na pobřeží, ostrov i Kornatti.

V tunelech je tma, vezměte si čelovku nebo zapněte světlo na telefonu. Hodí se pevné boty kvůli případným střepům. Zima nám nebyla, vrstva na přiobléknutí nebyla potřeba.. Do tunelů je vstup zdarma, nikdo je tu nehlídá,  nikdo vám nic neporadí. Je to dobrodružství.

Příjezdová cesta vede po šotolině, ale dá se vyjet až nahoru k začátku trasy. Pokud si nebudete věřit, zaparkujte klidně dole pod kopcem, cesta nahoru není dlouhá.

Nejsem si jistá, zda jsem trasu nakreslila v mapě zcela správně, ale když zaparkujete u budovy viz. začátek trasy, na domě najdete mapičku tunelů a tam se už neztratíte...

Vyžití po cestě

  • Raduč (125 m n. m.) - nejvyšší bod ostrova Murter.
  • Vojenské tunely z 30. let 20. století.
  • Parádní výhledy na souostroví Kornatti.
  • Občerstvení naleznete v městečkách pod kopcem.
  • Nedaleko je i písečná pláž
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.