Vysoký Ostrý

Délka: 3,59 km
Převýšení: 168 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet nás zavede na vyhlídkové místo vrcholu Vysoký Ostrý nad Ústím nad Labem. Vysoký Ostrý (587 m) je výrazný čedičový kužel s nádhernou panoramatickou vyhlídkou. Podle počasí odtud uvidíte celé České středohoří, Říp, Bezděz, Ještěd, Studenec, Růžovou, Děčínský Sněžník i Krušné hory. Pod vámi se povine mohutné Labe.

Auto necháte nad vesničkou Nová ves v místě, kde zelená turistická značka odbočuje doprava, a vydáte se po ní pěšky přes louku. Zelená značka se po pár metrech napojí na Naučnou stezku Pod Vysokým Ostrým, která vás zavede až na vrchol.

Z vrcholu se vrátíte kus stejnou cestou, až před loukou uhnete vlevo na naučnou stezku a sejdete na další vyhlídkové místo k Přírodní rezervaci Sluneční stráň. Odtud budete pokračovat až k silnici a pak se vrátíte zpět k autu. 

Samotná naučná stezka je 9 km dlouhá a vede z parkoviště hradu Střekov přes Vysoký Ostrý až k Průčelskému vodopádu a končí u kapličky sv. Anny v Brné. Je to příjemný celodenní výlet s 16 zastaveními v podobě informačních tabulí. Pro zpáteční cestu je vhodné využít MHD. Zastávka je hned u kapličky a pak pod hradem Střekov.

Výlet je vhodný spíše na nosítko. Odbočka k vrcholu Vysokého Ostrého vede po užší a strmější cestě. Menší děti od 2 - 3 let jej s pomocí rodičů určitě zvládnou.

Vyžití po cestě

  • Hrad Střekov - spojení výletu s návštěvou hradu či posezením v místní vinárně
  • Naučná stezka Pod Vysokým Ostrým
  • Výhledy na řeku Labe a krajinu Českého středohoří
  • Přířodní rezervace Sluneční stráň
  • Průčelský vodopád - při absolvování celé naučné stezky

 

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz

Fotky

Vyhlídková plošina na Vysokém Ostrém
Výhled z vrcholu
Pohled na Sluneční stráň
Přírodní rezervace Sluneční stráň
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.