Vysoký Ostrý

Délka: 3,59 km
Převýšení: 168 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet nás zavede na vyhlídkové místo vrcholu Vysoký Ostrý nad Ústím nad Labem. Vysoký Ostrý (587 m) je výrazný čedičový kužel s nádhernou panoramatickou vyhlídkou. Podle počasí odtud uvidíte celé České středohoří, Říp, Bezděz, Ještěd, Studenec, Růžovou, Děčínský Sněžník i Krušné hory. Pod vámi se povine mohutné Labe.

Auto necháte nad vesničkou Nová ves v místě, kde zelená turistická značka odbočuje doprava, a vydáte se po ní pěšky přes louku. Zelená značka se po pár metrech napojí na Naučnou stezku Pod Vysokým Ostrým, která vás zavede až na vrchol.

Z vrcholu se vrátíte kus stejnou cestou, až před loukou uhnete vlevo na naučnou stezku a sejdete na další vyhlídkové místo k Přírodní rezervaci Sluneční stráň. Odtud budete pokračovat až k silnici a pak se vrátíte zpět k autu. 

Samotná naučná stezka je 9 km dlouhá a vede z parkoviště hradu Střekov přes Vysoký Ostrý až k Průčelskému vodopádu a končí u kapličky sv. Anny v Brné. Je to příjemný celodenní výlet s 16 zastaveními v podobě informačních tabulí. Pro zpáteční cestu je vhodné využít MHD. Zastávka je hned u kapličky a pak pod hradem Střekov.

Výlet je vhodný spíše na nosítko. Odbočka k vrcholu Vysokého Ostrého vede po užší a strmější cestě. Menší děti od 2 - 3 let jej s pomocí rodičů určitě zvládnou.

Vyžití po cestě

  • Hrad Střekov - spojení výletu s návštěvou hradu či posezením v místní vinárně
  • Naučná stezka Pod Vysokým Ostrým
  • Výhledy na řeku Labe a krajinu Českého středohoří
  • Přířodní rezervace Sluneční stráň
  • Průčelský vodopád - při absolvování celé naučné stezky

 

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz

Fotky

Vyhlídková plošina na Vysokém Ostrém
Výhled z vrcholu
Pohled na Sluneční stráň
Přírodní rezervace Sluneční stráň
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.