Pláně - NS Jízda za zvířátky

Oblast: Krkonoše
Délka: 16,56 km
Převýšení: 530 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Krásný horský výlet ze Špindlerova Mlýna k horní stanici lanovky Na Pláně přes rozcestí U Krásné Pláně. Děti mohou běžet po svých a těšit se na zastávky v podobě dřevěných soch lesních zvířátek a povídání o nich v rámci naučné stezky. Malá děcka se svezou v kočárku a rodiče si dají pěkně do těla, ale pokochají se krkonošskými výhledy - navíc stoupání je plynulé a po zpevněné cestě (občas i asfaltka). Pro ulehčení můžete nahoru vyjet také lanovkou ze Svatého Petra a potom jít po naučné stezce zpět dolů do Špindlu.

Starši děti určitě potěší plánek stezky, který si můžete vyzvednout u dolní stanice lanovky, a do kterého si na jednotlivých stanovištích zapisujete odpovědi na kontrolní otázky o životě zvířátek žijících v lese. Naučná stezka má sedm zastavení, setkáte se na ní s liškou, zajícem, jezevcem, jelenem či medvědem a vede převážně lesem.

 

 

 

Vyžití po cestě

  • U horní stanice lanovky je krásné dětské hřiště s prolézačkami, skluzavkou, houpačkami, vodními prvky a velkou trampolínou. Najdete tu i velkého dřevěného Krakonoše.
  • Na stejném místě je i Restaurace Na Pláni a venkovní bufet s občerstvením.
  • Kousek nad dolní stanicí lanovky Svatý Petr je horský penzion Horalka s restaurací, venkovním posezením a malým dětským hřištěm.

Trasu jsme za vás prošli spolu s Emmičkou a více informací, fotek a zajímavostí z našich výletů najdete na instagramu Vandrujem s Emmou.

Fotky

Naučná stezka Jízda za zvířátky
Dětské hřiště u horní stanice lanovky
Cesta plná krásných výhledů
Naučná stezka s dřevěnými sochami zvířatek a povídáním o nich
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.