Vrkoč - NS z Větruše

Délka: 7,75 km
Převýšení: 184 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Naučná stezka Větruše - Vrkoč svou trasu prozrazuje již z názvu. Na Větruši v Ústí nad Labem se dostanete lanovkou z obchodního centra Forum. Pokochejte se výhledy na krajské město i okolní krajinu, navštivte místní rozhlednu nebo přírodní a zrcadlové bludiště a pak už pokračujte po zelené turistické trase.

Samotná naučná stezka je dlouhá asi 4 km a pro kočárky není příliš vhodná, proto doporučujeme spíše nosítko či krosničku. Cestou vás čekají krásné výhledy, hezká krajina, ale také 9 naučných informačních tabulí, které vás seznámí s botanikou, zoologií, ekologií, geologií a historií území. Cílem naučné stezky je přírodní zajímavost Vrkoč (geologický útvar s jedinečnou ukázkou sloupcovité odlučnosti  čediče, tvarovaného do obráceného vějíře). Předtím ještě navštívíte oblíbený Vaňovský vodopád, kde je možné si odpočinout a dát si sváču. 

Cestu zpět je možné jít po stejné trase. My jsme po zelené stezce sestoupili od Vrkoče do Vaňova a přes ulice Čajkovského a Labské sady došli podél Labe zpět pod Větruši. Zkrátit si to můžete tím, že ve Vaňově nastoupíte na autobus MHD, který vás odveze zpět do Ústí nad Labem. Variantou je i trasa přes ústecká Masarykova zdymadla - zajímavá technická památka na řece Labi (v kombinaci s autobusem ze Střekova nebo Vaňova, nebo pěšky po cyklostezce podél Labe).

Vyžití po cestě

  • Lanovka na Větruši
  • Výhledy na krajské město Ústí nad Labem
  • Přírodní a zrcadlové bludiště Větruše
  • Restaurace na Větruši
  • Naučná stezka se zajímavými informacemi
  • Výhledy na řeku Labe a krajinu Českého středohoří
  • Vaňovský vodopád
  • Přírodní zajímavost a vyhlídka Vrkoč

 

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz

Fotky

Vrkoč a vyhlídka na Labe
Vrkoč
Vaňovský vodopád
Vrkoč
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.