Babí lom

Oblast: Brno
Délka: 4,45 km
Převýšení: 215 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Jeden z nejkrásnějších krosničkových výletů v okolí Brna. Občas je trošku vzdušnější, je třeba se přidržet skály a popolézt, zvládne to ale určitě každý rodič! Zaparkujte v Lelekovicích u rybníka a vydejte se po asfaltové cyklostezce, která stoupá do kopce směrem k Lelkovadlu - odpočívadlu, kde se dá posilnit před cestou na skály a taky “nachytat lelky”. 

Pak se vydejte doleva do kopce a po zhruba půl kilometru opět doleva po červené směrem k rozhledně. Právě teď začíná ta nejzajímavější a nejkrásnější část cesty. Skalnatý ani ne kilometr dlouhý hřebínek s výhledy na západ na Kuřim a Tišnov, na druhou stranu pak na Vranov. Nenechte se zmást délkou! Skalnatý terén a určitě i kochání se výhledy cestu hodně prodlouží. Na konci hřebínku je rozhledna, dole s malou místnůstkou, kde se dá schovat před deštěm, a nahoře s úžasnými výhledy na Brno, Pálavu a Dukovany.

Pak pokračujte po červené dál do Lelekovic, těsně před prvními domky odbočte zase doleva, abyste dokončili okruh a došli tak zpátky k rybníčku a k autu. 

Trasa se dá jít i opačně, k Lelkovadlu a zpět to jde i s kočárkem, stejně tak se dá vyběhnout jen k rozhledně a zase rychle zpět. Popsaná trasa je minimálně na dvě hodinky, s pauzami se dá protáhnout klidně i na čtyři ;) 

Výlet absolvovala Martina Čelišová s dcerou Miou, mrkněte na Instagram na profil @matulinek. Tento výlet mají jen 20 minut jízdy autem z domu, nejraději ale mizí do hor, do Karpat, Beskyd, Jeseníků, Alp nebo Tater. Všude tam už Mia byla, v Tatrách poprvé ve dvou a v Alpách ve čtyřech měsících. Protože kdy jindy má máma tolik času jako na mateřské? :) 

 

Vyžití po cestě

  • odpočívadlo u "lelkovadla"
  • nádherný skalnatý hřeben s výhledy
  • rozhledna
  • rybník s houpačkou

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.