Jezero Lhota

Délka: 19,60 km
Převýšení: 23 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet začíná ve Staré Boleslavi. Auto můžete nechat u Restaurace v pivovaru, kde i moc dobře vaří. Nejpve je potřeba projít městečkem, následně vejdete do lesa, který v létě nabízí příjemný stín. Postupně se dostanete k jezeru Lhota, které nabízí příjemné osvěžení i možnosti občerstvení. Pro cestu zpět můžete zvolit stejnou cestu,  nebo jít přes Bořek jako my a oživit si výlet ohradami s koňmi, rybníky a dalšími krásnými výhledy.

Cesta vede až na drobné výjimky po zpevněném terénu, ale máte-li na výběr, doporučujeme spíše terénnější kočárky.

Vyžití po cestě

  • jezero Lhota - možnost koupání i občerstvení
  • za zvážení stojí návštěva Staroboleslavského dvora, kde na děti čekají zvířátka, hřiště a na dospělé možnost občerstvení
  • restaurace ve Staré Boleslavi, u jezera Lhota, restaurace vyhlášená pro své pstruhy nedaleko Bořku

Fotky

Jezero Lhota
Borecké jezero
Ohrady se zvířátky
Volby komentáře

Komentáře

Bela
   (18.8.2022 10:33:54)
Děkujeme za super tip, výlet jsem trochu modifikovala pro naše potřeby s čerstvým sedmileťákem. Jeli jsme mimo dobu oběda, nevyužili jsme pivovar, ale zaparkovali jsme zdarma v ulici Okružní před MŠ u zastávky MHD. Odtud jsme jeli na kole krásnou cestou lesíkem až k jezeru Lhota. Není to cyklostezka, místy jsou na cestě kořeny, ale jede se většinou dobře, náš malý cyklista jel naprosto bez problémů, pro začínajícího jezdce jsou místy úseky méně vhodné. Jezero nás nadchlo. Jen pozor, skoro 1/2 pláže je nudistická. Jakmile se trochu ochladilo, pokračovali jsme do Kostelce nad Labem po cyklostezce č. 2, a odtud další super cyklostezkou podél Labe do Boleslavy. Po cestě doporučuji hospodu v Křenku. Celkem to bylo 25 km od auta k autu. Ve zdejší rovinaté krajině to ale upalovalo výborně, malý byl nadšen. Bonusem před cílem byl Bikepark v Husově aleji, který by sám stál za samostatnou návštěvu. Díky za krásný výlet!