Okruh kolem soutěsky Vintgar

Oblast: Slovinsko
Délka: 14,39 km
Převýšení: 817 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

K soutěsce můžete dojet autem a pouze si ji projít tam a zpět, ale byla by to škoda. Soutěska je nádherná, ale cesta zpět přes kostelík svaté Katřiny je třešničkou na dortu. Je třeba nastoupat pár výškových metrů, ale půjdete zelenými pastvinami, odkud se vám otevřou nezapomenutelné výhledy na pohoří Karawanky i Julské Alpy.

Procházka soutěskou je jednoduchá a zvládnou ji i malé děti. Nezapomeňte ale na kvalitní obuv, protože v soutěsce je specifické klima, je tam dost vlhko a všechno tam dost klouže. Vhod může přijít i bunda, mikča či pláštěnka.

Okruh přes Sv. Kateřinu už je náročnější, ale také se dá, když budete mít více času. V GPX trase najdete trasu přímo z Bledského kempu a návrat na stejné místo. Dali jsme si to jako odpolední výlet a bylo to moc fajn.

 

 

Vyžití po cestě

  • Soutěska Vintgar, kterou vytváří řeka Radovna, je dokonalou kombinací skalisek, divoké řeky a všudypřítomné zeleně. Soutěska byla objevená úplnou náhodou místním starostou a kartografem Jakobem Žumerem a fotografem Benediktem Lergetporerem v roce 1891. Traduje se, že název Vintgar je odvozen od tvaru soutěsky, který připomíná tvar skleničky na víno. Cestou můžete pozorovat nejenom divoké peřeje, ale i pstruhy.
  • Kaple sv. Kateřiny
  • Výhledy na Karawanky i Julské Alpy z pastvin, po kterých půjdete zpět od kostelíku sv. Kateřiny
  • Bufet či restaurace u Vingtaru či restaurace Jurček u kaple sv. Kateřiny - měli tady uplně úžasnou Kremšnitu (za poloviční cenu než v Bledu)

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Soutěska Vintgar
Kostel sv. Kateřiny
Úžasná Kremšnita (Jurček)
Výhled na Karawanky
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.