Paklenica - okruh přes Aniča Kuk a Jurline

Oblast: Chorvatsko
Délka: 13,04 km
Převýšení: 936 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Paklenica - místo, které prý musí navštvíit každý turista cestující do Chorvatska. Možná právě proto pro nás byla tak trošku zklamáním. A to jsme nešli po hlavní trase podél potůčku, ale zamířili na hřeben vedoucí od Aniča Kuk přes Jurline.

Pokud se chystáte absolvovat hlavní trasu, počítejte s davy lidí, klouzavými ochozelými kameny a tím, že jdete téměř 6 km nahoru pořád lesem a sem tam vidíte nějaký kus skalního masivu. Pokud se vyškrábete na vrcholky kolem, téměř nikoho už nepotkáte, výhledy jsou lepší, pěkné. Ale musím říct, že na to, kolik stojí úsilí a převýšení, je možné zažít v Chorvatsku mnohem větší krásy. A bez vstupného.

Trasa, kterou jsme šli my, si žádá pevné botky, hole. Nemusíte se ale bát žádného lezení, celé je to choďák bez řetězů nebo technicky náročných úseků. Ty se nachází na druhé straně, nad tou známou jeskyní. Tu jsme my bohužel nestihli (je otevřená pouze do jedné a jen tři dny v týdnu - v případě zájmu doporučujeme ověřit). Ať už půjdete jakoukoli trasu, nezapomeňte si určitě dostatek pití a jídla. Výlet je náročný a dlouhý a sluníčko tu má opravdu sílu.  

Vyžití po cestě

  • Krásné výhledy na okolní skály a místa, kde se natáčel Vinettou.
  • Na vrcholcích barevné louky se spoustou bzučícího hmyzu.
  • Vodopád (na samém začátku cesty)
  • Ťůňka u hlavního chodníku
  • Planitarski dom - pití, kohoutek s pitnou vodou. Možnost přespat ve vlastním spacáku.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.