Pohádkový les Vaňov

Délka: 3,13 km
Převýšení: 97 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Turistická trasa v duchu pohádek je velkým lákadlem zejména pro rodiny s dětmi.
Cesta bez velkých výškových rozdílů měří cca 3 km a začíná ve Vaňově, kam je možné dopravit se přímo z centra Ústí nad Labem. Vzhledem k omezeným možnostem parkování doporučujeme raději cestu MHD. Dostanete se tam autobusem číslo 15 ze zastávky Divadlo (umístěné před bývalým autobusovým nádražím ) a vystoupíte na zastávce Hřbitov. Poté odbočíte pod viadukt (vpravo) a za viaduktem budete pokračovat vlevo po zelené turistické značce stále rovně ve směru na Dolní Zálezly. Hned po vkročení do lesa na místě čeká několik pohádkových postav umístěných po trase.

Při procházce tu najdete přibližně 20 zvířátek a pohádkových bytostí (např. Rumcajs, Manka s Cipískem, Neptun, mnich, Madona, vodník, vodní mlýn, liška, pes, medvěd, puma, jezevec, krtek apod.). Trasu je možné si prodloužit nebo zkrátit podle nálady a možností. Výlet je možné absolvovat i se sportovním kočárkem. 

Nad Vaňovem můžete také navštívit jeden z nejvyšších vodopádů Českého středohoří. Nachází se na Podlešínském potoce a je tvořen dvěma čedičovými stupni, jejichž společná výška činí úctyhodných 26 m.

Vyžití po cestě

  • Kouzelný pohádkový les se zvířátky a pohádkovými postavami.
  • Hezké výhledy na Labe a okolní krajinu Českého středohoří.
  • Studánka a místa k odpočinku.

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz.

Fotky

Pohádkový les Vaňov
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.