Polední kameny, Frýdlantské cimbuří a vodopády Bílého potoka

Délka: 9,64 km
Převýšení: 249 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Zaparkovali jsme u nádraží v Bílém Potoce, cca o 100 m dál je zastávka BUS Hejnice, CiS SYSTEMS, ze které jsme pokračovali autobusem na Smědavu. Serpentiny ve stoupání Smědavské silnice nejsou nic pro slabé žaludky!

Z rozcestí Smědava jsme se vydali po červené TZ do mírného kopce po zpevněné cestě. Po 1,5 km jsme odbočili po žluté TZ kamenitou cestou a následně po dřevěných chodníčcích přes prameniště Bílého potoka. Začátkem srpna je podél cest mnoho borůvek. Výstup na Polední kameny po pěšince mezi balvany zvládl i 2letý syn.

Cesta dál vedla nízkým borůvčím po hřebeni, ve dvou místech jsou dřevěné žebříky. Na Frýdlantské cimbuří jsme si s dítětem netroufli. Sestup z hřebene byl obtížný, cesta je kamenitá a jsou na ní vysoké schody, zlepší se cca po 2 km v místech odbočky na Hajní kostel. My jsme pokračovali v sestupu, zašli jsme si cca 500 m na vodopád Černého potoka a stejnou cestou zpět. Zbytek cesty byl již "jen" sestup zpět do Bílého potoka k autu.

Výlet je obtížný hlavně v části sestupu, kdy je nutné snášet/ držet děti, a při pohybu na skalách. My jsme absolvovali trasu s 2 letým synem, kdy k Poledním kamenům došel, poté se nesl v krosně, kde se i prospal, a od vodopádů Černého potoka běhal.

Hřiště po cestě také žádné není. Kočárky ani kola sem určitě neberte!

Vyžití po cestě

  • nádherná příroda PR Voděradské bučiny (krásné zejména na podzim)
  • vodopád Černého potoka
  • dřevěné chodníčku u prameniště Bílého potoka a Poledních kamenů
  • vyhlídky a skalky Frýdlantské cimbuří
  • spousta borůvek
  • Možnost občerstvení cestou není. Restaurace Smědava nebyla v provozu (8/2022). My jsme se zásobili v Pekařství M + S v Hejnicích :-)

Trasu pro vás připravila akční maminka Dana Šoporová. Moc děkujeme!

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.