Pramen Vltavy

Oblast: Šumava
Délka: 16,30 km
Převýšení: 299 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Po většinu času vede trasa po zpevněné cestě vhodné pro kočárky a kola. Pouze cca kilometr před Bučinami vás lehce potrápí mírně kamenitá cesta, ale dá se projet i s městským kočárkem.

Dobrovolným terénějším úsekem pro ty, kteří si chtějí o chvilku déle užít krásné přírody a pěkných výhledů na Kvildu, je i odbočka z hlavní cyklotrasy kousek před Kvildou (za Lesními chalupami) s názvem NS Nelesní krajina. Vede tu hliněná pěšinka, ale opět se dá krásně projet s kočárkem. Ostatní mohou pokračovat po asfaltové cestě na Kvildu.

Vyžití po cestě

  • Během výletu si užijete nejen čerstvý vzduch, ale i krásné prostředí první zóny národního parku. Cestu, která v první části vede podél Teplé Vltavy, nejprve lemují malebné horské pastviny, poté jehličnaté lesy, kosodřevina, ale i tisíce odumírajících pahýlů.
  • Příjemnou zastávkou je i hraniční přechod Bučiny s restaurací Alpská vyhlídka. Za dobrého počasí je tu pěkný výhled na Alpy, zahradu zdobí 2 rybníčky s mlýnským kolem a můžete si prohlédnout reprodukci hraničního pásma z dob železné opony.

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Pramen Vltavy
Pramen Vltavy
Bučiny
Bučiny - muzeum historického opevnění
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.