Příhrazské skály - Staré hrady a Krásná vyhlídka

Oblast: Český ráj
Délka: 5,10 km
Převýšení: 252 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Český ráj je skvělou destinací pro výlety s dětmi. Celou cestu je o zábavu postaráno. Tento výlet je občas popisovaný jako nebezpečný pro malé děti, ale já to tak nevnímám.

Jen je třeba obezřetnost, a to protože kousek od Starých Hradů dojdete k několika prudkým schůdkům viz fotky.. Ale není to nic hrozného, holky šly samy, je tu zábradlí. Druhá často popisovaná obava (i mě jeden pán upozornil, že to není bezpečné, když jdu s holkama sama...) ... jde o to, že jsou tu pasáže, kde jsou hluboké srázy dolů. Jdete po okrají skály, ale pěšinka má cca metr až dva. Když děti nedělají blbosti, nehoní se, je to úplně v pohodě. Mrkněte na naše video "Příhrazské skály s dětmi".

Za mě tedy bez problémů vyrazte. Je to krásný dobrodružný výlet a děti se i trošku naučí vnímat zásady bezpečnosti. 

Jen tedy pokud mohu doporučit, běžte okruh proti směru hodinových ručiček, jako jsme šly my. Ty žebříčko-schody půjdete nahoru, což je daleko více příjemné, než když je jdete dolů. A závěrečný kopeček plný kamenů u Příhraz je podle mě také lepší jít v tomto směru - děti mají ze skákání z kamenů legraci, zatímco v opačném směru je to pěkně táhlý kopec. 

Auto zaparkujte v Příhrazech (parkovné stojí 100 Kč), případně Na Krásné vyhlídce. Příhrazy mi přijdou ale lepší, protože vás čeká kopeček na začátku a pak už je to vlastně v pohodě.  A dětské zázemí Krásná vyhlídka je fajn zpestření uprostřed výletu.

Vyžití po cestě

  • Krásné vyhlídky na Český ráj, Ještěd a okolí.
  • Pískovcové skály plné písmenek, jeskyněk a zákoutí.
  • Adrenalinové prvky ve formě strmějších schůdků.
  • Restaurace: v půlce Na Krásné Vyhlídce a poté u parkoviště v Příhrazech. U obou restaurací je hřiště. Na Krásné vyhlídce je i dětský koutek, malá zoo a možnost stopavané (cca 3km okruh s úkoly).

Fotky

Příhrazské skály s dětmi
Příhrazské skály - vyhlídka Staré Hrady
Příhrazské skály s dětmi
Příhrazské skály s dětmi
Krásná Vyhlídka - dětský koutek
Trampolíny a hřiště u restaurace v Příhrazech
Žebříčko-schůdky mezi skalami
Na Krásné Vyhlídce - hernička s kuchyňkou a hračkami
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.