Lipno: Projížďka Nová Pec - Pihlov

Oblast: Šumava
Délka: 14,03 km
Převýšení: 219 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Po dokončení obkroužení Lipna na kole zbývalo dopravit se na ubytování. Junior prohlásil, že chce, aby celková trasa byla přes 100 km, tak jsme se projeli.

Hned za Novou Pecí je potřeba překonat most, jedná se o cca 400 m dlouhý poněkud nepříjemný úsek, ale není to nic, co by se nedalo. Jen je třeba s tím počítat. Až do Perneku cesta pokračuje po "čistokrevné" cyklostezce a výhledy u Bělé vám to vynahradí. V Perneku je potřeba překonat dalších několik metrů po frekventovanější silnici. Není to nic, co by se nedalo, když s tím počítáte.

A od této chvíle je to už pohoda, cyklostezka a výhledy. Střídá se les s loukami a pastvinami. Z Horní Plané můžete do Pihlova jet buď jako my přes Dobrou Vodu, kde jsou krásné výhledy, můžete se zastavit i u studánky, kde si děti mohou vyzkoušet pumpování (je potřeba lehce odbočit z trasy), nebo můžete v Horní Plané sjet až k jezeru a pokračovat po cyklotrase, kterou jsme jeli v rámci 4. etapy. 

Kromě Dobré Vody je celá trasa sjízdná s kočárkem. Dobrá Voda bude zřejmě taky průjezdná bez problémů s kočárkem, ale my se zamotali mezi chalupy a kousek šli po modré turistické značce docela náročným terénem (ovšem stále by to zdatný tatínek s terénním kočárkem prošel).

Vyžití po cestě

  • výhledy,
  • restaurace, hřiště v Horní Plané,
  • obora s jeleny a daňky v Horní Plané,
  • studánka v Dobré Vodě (musíte si udělat malou kapsičku z trasy).

Možnosti občerstvení:

  • Nová Pec (na parkovišti vedle nádraží malý nenápadný stánek s gyrosem - vynikající gyros a paní má osobní zkušenost s potravinovými alergiemi, takže se lze spolehnout na nezávadnost),
  • Horní Planá - bezpočet restaurací - např. U Kohoutů nebo Kynutá buchta hned na náměstí.

Fotky

Dobrá Voda - výhled na Lipno
Studánka na Dobré Vodě
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.