Protivanovský mlýn - velká židle, hřiště

Délka: 4,48 km
Převýšení: 93 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet začněte přímo v Protivanově na návsi, kde je nejlepší parkování. Pokud si ale chcete ušetřit cestu, zaparkujte až za vesnicí. Po cestě potkáte vyhlídkové místo "velká židle". Kousek od ní je pak areál s malým dětským hřištěm (domeček, houpačky, skluzavka) a ohništěm. Pro děti můžete ukrýt poklad v ruinách starého mlýna. Potkáte spoustu rybníků a potůčků, takže voděodolné vybavení s sebou!

Zpět se vydejte stejnou cestou nebo následujte lesní cesty a žlutou turistickou značku, která vás dovede zpět do vesnice. Po této cestě potkáte ještě několik výchozů skal, po kterých si s dětmi můžete zalozit.

Trasa je vhodná i pro terénní kočárek, vede hlavně po kamenitých polních cestách. Ale projet se to dá. 

Vyžití po cestě

  • Hřiště uprostřed luk a rybníků (domeček na kuřých nožkách, houpačky, skluzavka), po cestě k němu je pak opravdu velká židle. Součástí je ohniště.
  • Ruiny starého mlýna, které mají tajemnou atmosféru a můžete je využít s dětmi k nějaké hře.
  • Potůčky a rybníky.
  • Restaurace:
    • přímo v Protivanově je Gril Tour i s dětským hřištěm (mají i malé jídelní židličky)
    • v Repechách (asi 3 km) je Penzion Lada s restaurací a malou kozí farmou.

Výlet pro vás prošla a sestavila Maruška z Chalupy u Šrámků. Až se vám bude chtít do vyhledávače zadat "ubytování Moravský kras", tak se vám třeba budeme hodit. Vejde se k nám až 14 lidí a k Macoše dojedete za 20 minut. Můžete nás omrknout taky na instagramu nebo facebooku. Potěší nás, když nám tam třeba hodíte vzkaz, jak se vám na výletu líbilo :-).

Fotky

Velká židle
Hřiště u Protivanovského mlýna
Ruiny starého mlýna
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.