Rašeliniště Jizerky

Délka: 6,01 km
Převýšení: 75 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Nenáročná procházka vhodná pro rodiny s malými dětmi i rodiče v nosítku. S kočárkem je to komlikovanější. Auto nechejte na centrálním parkovišti Pod Bukovcem, odkud vede asfaltová cesta směrem k osadě Jizerka. Po cca 2,5 kilometrech odbočte na dřevěný chodník k Rašeliništi Jizerky. Pro cestu zpět doporučujeme naučnou stezku Tři iseriny, která vede k Safírovému potoku. Tento úsek stojí opravdu za to, ale vede po úzké pěšince, která je vhodná pouze pro terénní kočárky. Po kilometru se pak napojíte na původní asfaltovou cestu, po které se vrátíte zpět na parkoviště.

Vyžití po cestě

  • Jizerka - osada rozkládající se pod kopcem Bukovec nedaleko hranic s Polskem. Osadou protéká stejnojmenná říčka Jizerka, do které se vlévají mnohé přítoky včetně Safírového potoka pojmenovaného podle toho, že se na Jizerce těžily safíry a jiné drahé kameny. Jizerka je výjimečná svou nadmořskou výškou, která je kolem 850 metrů. Díky kombinaci nadmořské výšky, reliéfu údolí a říčky Jizerky tu bývá v zimním období extrémní počasí - v nočních hodinách teploty kolem -30 °C a méně.
  • Národní přírodní rezervace Rašeliniště Jizerky, které se rozkládá podél meandrů říčky Jizerky a jejích přítoků - Pařezitý, Jílový a Safírový potok. Rezervací prochází naučná stezka Tři iseriny, která následně pokračuje do přírodní rezervace Bukovec a polské strany Jizerských hor.
  • Bohaté možnosti občerstvení v osadě Jizerka

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Fotky

Rašeliniště Jizerky
Ukázka z naší Kroniky zážitků - využijte také našich online šablon (více na www.akcnirodice.cz/obchod)
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.