Rozhledna Tanečnice

Délka: 8,12 km
Převýšení: 176 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet začíná v obci Mikulášovice, kde je několik možností parkování a odkud vede modrá turistická značka - zpočátku po asfaltové cestě, později po přírodní cestě vhodné i pro sportovnější kočárky. Převýšení není nijak dramatické a zvládnou ho i menší děti. 

Stoupání k rozhledně Tanečnice začíná v Tomášovském lese, ale není to nic dramatického. Na vrcholu se můžete těšit na pěknou osmibokou rozhlednu, která nabízí nádherné výhledy na Labské pískovce, Českosaské Švýcarsko, Šluknovský výběžek, Lužické hory a při dobré viditelnosti spatříme i Krkonoše a Krušné hory.

Vrátit se můžete stejnou cestou nebo si cestu prodloužit po modré do Vilémova, kde se nachází moc pěkný železniční most, který je na seznamu technických památek (z Vilémova pak pěšky nebo vlakem do Mikulášovic). A pokud nejedete s kočárkem, můžete využít možnosti půjčení koloběžek a trošinku urychlit cestu do Mikulášovic.

Vyžití po cestě

  • obec Mikulášovice, kde vznikl a dodnes se vyrábí legendární nožík rybička. Na místě je možné navštívit i místní nožířské muzeum.
  • vrch Tanečnice s rozhlednou, která je nejseverněji položenou rozhlednou v České republice
  • restaurace v Mikulášovicích a u rozhledny Tanečnice
  • skákací hrad na vrcholu Tanečnice
  • možnost půjčení koloběžek, na kterých se můžete svézt z Tanečnice do Mikulášovic

Výlet vyzkoušen Akčními rodiči, mrkněte na blog

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.