Lipno: S dětmi na kole okolo Lipna - 1. etapa

Oblast: Šumava
Délka: 19,62 km
Převýšení: 136 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Většina cesty vede po cyklostezce s minimálním nebo vůbec žádným provozem. Trasa je vhodná pro malé cyklisty i matky, které nemají s dětmi na kole rády provoz :) Trasu projedete v pohodě i s kočárkem. Jedná se buď o asfaltky, nebo o zpevněný lesní povrch. Pouze za Zadní Zvonkovou je krátký úsek, kde je lepší terénnější kočárek. Nicméně celou trasu zvládlo šestileté dítě na kole.

Na úvod je kopeček, ale zbytek cesty je většinou po rovině nebo z kopce. Celou cestu se můžete kochat krásnými lesy, loukami a okolními kopci. První etapu okružní cesty kolem Lipna jsme končili v Kyselově, resp. v Dolní Vltavici v tamním hotelu, kam nás dovezl přívoz.

Začátek je v Nové Peci na vlakovém nádraží. Pokud máte hlad, doporučuji stánek "Gyros z Pece", který je na parkovišti naproti nádraží. Kromě vynikajícího gyrosu je paní znalá i všech alergenů a gyros má bez lepku. Zbytek trasy vede mimo civilizaci - doporučuji s sebou velkou svačinu a dostatečnou zásobu vody. První možnost občerstvení je v penzionu Marie - ale je to možnost teoretická, nevyzkoušená. My jsme jen profrčeli kolem, abychom dojeli včas na přívoz do Kyselova.

 

Vyžití po cestě

  • Schwarzenberský plavební kanál,
  • příjemná cesta podél kanálu,
  • kostel Zadní Zvonková,
  • přívoz Kyselov - Dolní Vltavice (tam restaurace, hřiště, ubytování...)
  • občerstvení - penzion Marie, v Nové Peci stáne Gyros z pece.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.