Lipno: S dětmi na kole okolo Lipna - 3. etapa

Oblast: Šumava
Délka: 17,80 km
Převýšení: 216 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Po druhé etapě, která byla byla poměrně náročná jak délkou, tak počasím, jsme třetí etapu zvolili velmi odpočinkově. Místo cyklostezky přes Kovářov jsme se vypravili po zelené turistické značce přes Vřesnou na Liščí horu.

Etapa začíná ve Frymburku - perfektně vybaveném městě, kde sežete snad všechno a najdete tady na náměstí i perfektní servis (vyzkoušeno na vlastním kole) a půjčovny. Není tu tedy nouze o doplnění zásob svačinek, vody, obědů a všeho možného.

Pokračujeme po cyklostezce až na Vřesnou. Velmi příjemné je, že celá cesta vede mimo silnici (maximálně mezi domečky, ale jako hysterická matka jsem byla úplně v pohodě).

U Vřesné se cyklostezka stáčí doleva k jezeru, ale my jsme přešli přes silnici a pokračovali po zpevněných lesních cestách po zelené turistické značce. Cesta vede lesem a je velmi příjemná. Až k rozcestí 3 cest, kdy zelená odbočuje doleva je cesta sjízdná i s kočárkem (ne s městkými golfkami). 

Následující cca 1 km dlouhý úsek nebyl (pro nás) sjízdný a kola jsme vedli. Zkušený cyklista bez nákladu by to ale zřejmě projel. Pořádný terénní kočárek se silným tatínkem asi taky, ale doporučovat to raději nebudu :)

Od Liščího vrchu už cesta opět pokračovala po cyklostezce a byla by bez problému sjízdná i s kočárkem. Úžasné výhledy a kochačka. A taky odměna za nastoupané metry v podobě krásného sjezdu.

Za Pláničským rybníkem se cyklostezka napojuje na místní silničku - potkali jsme všeho všudy jedno auto. Krátký úsek mezi Pláničkou a Muckovem opět vede po silnici, ale navzdory slunnému dni v srpnu nebyl provoz a nepotkali jsme ani jedno auto. Úsek po silnici je poměrně krátký.

Od Muckova až do Hůrky vede cesta po cyklostezce, lehce se vlní, takže se nabízí nádherné výhledy, ale člověk nevypustí duši do prudkých kopců. U Černé už je u mostu vybudovaná samostatná cyklolávka, takže i přejezd přes most je v pohodě.

Až budete v Černé v Pošumaví u nádraží, objeďte nádražní budovy kolem nástupiště až k přejezdu. Vyhnete se tak cca 100 m úseku, kdy cyklostezka vede po silnici s provozem.

V Černé v Pošumaví je bezpočet vyžití a možností občerstvení. Stejně tak v Hůrce neumřete hlady.

Kousek před naším cílem je i Rybí restaurace Hůrka, která se specializuje na pokrmy z českých ryb. Dříve byla vyhlášená a chodili jsme tam rádi. Před pár lety nám přišlo, že se zhoršují. Nakonec jsme jim dali ještě jednu šanci a znovu jsme si pochutnali. Pokud tedy chcete ochutnat štiku, candáta, sumce a podobně, můžete to tady vyzkoušet. Na jídelníčku jsou pečlivě uvedeny alergeny a jsou zde i ryby v bezlepkové úpravě. Nemůžu si pomoci, ale nejvíce mi stejně chutná kapr na kmíně ;)

Vyžití po cestě

Mimo civilizaci:

  • výhledy,
  • krásný les,
  • úžasná místa, kde si udělt piknik.

Frymburk, Černá, Hůrka

  • hřiště,
  • koupání,
  • restaurace.

Fotky

Les na Liščím vrchu
Svačina pod Liščím vrchem
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.