Lipno: S dětmi na kole okolo Lipna - 4. etapa

Oblast: Šumava
Délka: 14,18 km
Převýšení: 96 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Poslední etapa! Poslední kilometry! Do úplného kolečka zbývá 14 km a je to ta krásná část, kdy mapa ukazuje, že pojedete vice dolů než nahoru:)

Celá trasa vede po buď po silnici s minimálním provozem, nebo úplně mimo provoz. Z Hůrky se cyklostezka vyhýbá silnici přes Karlovy Dvory - aspoň se na začátku trochu zahřejete :) kopeček ale není nijak extrémně dlouhý nebo prudký. Byly už horší.

Za kempy a hotely v Jenišově se dostanete do nádherné části Jenišova - pojedete podél vody a můžete se kochat. Když jsem kdysi v infocetnru v Horní Plané zjišťovala, kam se jít projít s kočárky, neznělo to vůbec lákavě, teď už ale vím, že by ta procházka stála za to. 

V Horní Plané si pak děti mohou odpočinout na hlavní pláži nebo se podívat na najíždění aut na přívoz. Mmj. u přívozu je jedno ze zastavení na cestě za nasbíráním všech razítek v rámci projektu Šumavský Everest. Mrkněte na to ;)

Za Horní Planou pozvolna opuštíte civilizaci. Směrem do Nové Pece potkáte ještě luxusní hotel Orsino, potom restauraci u Kukačků a pak musíte vydržet až do Pece. Cesta je asfaltová a vede spíše mezi loukami a pastvinami než lesem, za jasného počasí je tedy fajn mít klobouk a opalovací krém. Před Bělou si ještě zastoupáte, ale nahoře... Nahoře to bude stát za to. Je tam i krásný odpočinkový stůl s lavicemi s úžasným výhledem (bohužel mé tryskomyši to nikdo nevysvětlil).

Těsně před Pecí je potřeba překonat most. Je to asi nejfrekvetnovanější silniční úsek, auta tu skutečně jezdí poměrně dost, ale "krize" je cca 400 metrů, zbytek cesty na nádraží sice taky vede po silnici, ale tam už se dá v pohodě vyhnout.

A na nádraží - hotovo, objeto. Za 4 dny na pohodu :)

PS: když jsme při oslavném nanuku zjistili, že buď pojedeme na poslední ubytování kratší cestou a bude to 99, 7 km, junior prohlásil, že jedeme delší cestou, aby to bylo přes 100 ;) takže ještě přidám bonusovou cestu do Pihlova.

Vyžití po cestě

  • výhledy
  • místa na piknik
  • restaurace
  • hřiště

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.