Sázava s dětmi

Délka: 32,64 km
Převýšení: 5 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Na Sázavě jsme trávili 3 dny (2 na vodě). Náš start byl započat z kempu Horka https://www.kemp-horka.cz/, který se nachází kousek před Zručí nad Sázavou. Ubytovat se můžete buď v dvoupatrových čtyřmístných chatkách či vlastním stanu. Je zde společné WC, teplé sprchy, restaurace s možností objednávky snídaně / večeře. Je zde velmi malé dětské hříště (pokud se to hřištěm dá nazvat) :). Měli jsme vlastní dřevo a špekáčky, takže jsme využili i mistí ohniště na rozdělání ohně. 

Asi po 4 km jsme zastavovali v kempu Rákosí. Prostředí na mě působilo velmi pěkně. Kemp se nachází cca 300 m od řeky, na výstup tam není moc místo, kór když by tam bylo více lodí. Nachází se zde dětské hřiště, uvnitř budovy i malý dětský koutek. Možnost využití jídelní židličky i pro nejmenší vodáky:)

Sázava teče v krásné krajině, line se v těsné blízkosti vlakových kolejí, takže jsme často zdravili i cestující.

Náš první den jsme zakončili po cca 16 km v tábořišti Omaha. Tábořiště s možností rozdělání ohně, kiosek s teplými jídly (možnost snídaně, bez objednání).Suché záchody bez sprchy a teplé vody.

Druhý den jsme cestou zastavovali na jídlo v Bisport centrum Kácov. Výstup z lodí určitě s opatrností. Výstup do vody a pak blátivého "kopečku". Náš druhý den na vodě jsme zakončili v Českém Šternberku. 

I když vody bylo méně, tak jezy jsme si (ty sjízdné) sjeli. Trasu jsme zvládli se 3 dětmi ( 5r, 3r a 14 měsíců)

 

Vyžití po cestě

  • skály
  • hřiště v kempech
  • jezy
  • voda
  • vlak

Fotky

kemp Horka
Julinka vyhlíží nové zážitky a dobrodružství
ráno po bouřce v tábořišti Omaha
jez Mazourov
hrad Český Šternberk
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.