Skalní hrad Sloup a Samuelova jeskyně

Délka: 2,10 km
Převýšení: 71 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Ve Sloupu si nenechejte ujít známý hrad na skále. Věřte, že je tady na malém prostoru velká koncentrace míst stojících za vidění. Návštěvu hradu ale vřele doporučujeme spojit s výletem k Samuelově jeskyni, která je od hradu vzdálená 1 km.

V Samuelově jeskyni se nalézá předsíňka, která sloužila jako kuchyň a místnost 6 x 2,5 metru s okny na protilehlých stěnách, na hlavní stěně je z části čitelný nápis v němčině z roku 1897, který popisuje poutníkův život. Z druhé strany lze vystoupat na vyhlídku po vytesaných schodech se zábradlím.

Cesta k jeskyni je krátká, za to závěrečný výstup je celkem náročný. Zvládli jsme to však s malými dětmi, tak to zvládnete také. Na okruhu doporučujeme navštívit restauraci U Studničků s letní zahrádkou a malým dětským hřištěm.

Nenechte si ujít i výstup k hradu Sloup, hrad je rozsáhlý a je tu spousta zajímavostí (skalní kaple, jeskyně, socha poustevníka Samuela, schody do "pekla" známé z pohádky S čerty nejsou žerty, a spoustu dalších). K hradu se dostanete po schodech a jen pozor, je tu úzký průchod, tak se řiďte semaforem pod schody.

Vyžití po cestě

  1. házení kamínků či klacíků do potůčku
  2. stoupání do kopce
  3. průzkum jeskyně
  4. výhled na hrad Sloup
  5. dětské hřiště
  6. výstup na hrad

Fotky

Samuelova jeskyně
pohled z jeskyně
u vyhlídky
Pohled na hrad z vyhlídky
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.