Soumarské rašeliniště

Oblast: Šumava
Délka: 2,74 km
Převýšení: 6 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Krátký a nenáročný výlet s téměř žádným převýšením, který zvládnete s troškou úsilí i s kočárkem. Trasa vede po rovince, ale v úseku podél řeky pojedete hodně po kořenech viz. fotky. Ale se sportovním kočárkem se to projet dá. Chodníčky uvnitř rašeliniště jsou akorát na šířku chariota. Croozer a dvojkočárky už, myslím, neprojedou.. Pokud máte městský kočárek, doporučujeme pouze chodníčky v oblasti rašeliniště a rozhlednu. I tady si užijete krásnou přírodu, jen neuvidíte bobry. Občerstvení je možné v restauraci Soumarská hospoda, v létě pak i v půjčovnách lodí a kempu.

Vyžití po cestě

  • Nádnerná příroda NP Šumava podél Teplé Vltavy
  • Bobři a jejich umělecká díla podél řeky
  • Bunkry lehkého opevnění
  • Soumarské rašeliniště s rozhlednou - nádherná příroda, dřevěné chodníčky

Fotky

Nádherné zátiší Teplé Vltavy
Bobři u Teplé Vltavy
Terén podél řeky
Bobři tu nelení
Stezka podél řeky - cca 0,5 km půjdete přes kořeny
Chodníčky jsou akorát široké pro chariot
Soumarské rašeliniště - výhled z rozhledny
Soumarské rašeliniště - terén a příroda
Soumarské rašeliniště - výhledy
Bunkry lehkého opevnění
Soumarské rašeliniště - rozhledna
Soumarské rašeliniště - chodníčky
Volby komentáře

Komentáře

Renata
   (16.8.2023 20:35:49)
Krásné nové chodníky, kdo nechce přes kořeny, pokračuje po chodníku . Byli jsme bez kočárku, po přečteném komentáři, dnes je již cesta sjízdná ????
Adéla
   (5.7.2022 11:07:45)
Je třeba si uvědomit, že autor(ka) článku nemá dle fotek kočárek, ale vozíček za kolo. Ten má výrazně větší průměr kol a těžší terén snadněji projede.

S terénním kočárkem (TFK Mono) je cesta bez nošení nezdolatelná. Dřevěná lávka je v horším stavu (chybí prkna a trčí hřebíky), bahno, kořeny, ... Postupuje se pomalu a žerou vás u toho hovada. NEDOPORUČUJI s kočárkem, pokud nemáte charriot!
Aleš Opluštil
   (7.7.2021 15:21:41)
Po vlastnich zkusenostech kocarkem uz nikdy. Tretina cesty lavka, tretina cesty bahno a tretina cesty koreny takze jsem pulku trasy dceru nesl a k tomu jsem jeste pul kilometru pomahal manzelce nest prazdny kocarek protoze ani s prazdnym se jet pres bahno a koreny nedalo.