Svatý Kopeček turisticky

Oblast: Morava
Délka: 8,71 km
Převýšení: 446 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Každý zná toto místo pro své kouzelné výhledy a vycházky kolem Baziliky Navštívení Panny Marie, nebo rodiny s dětmi pro oblíbenou ZOO.

My zaparkovaly na parkovišti u ZOO, ale tuto atrakci úplně minuli a pokračovali dál po modré turistické značce. Příroda nás naprosto uchvátila. Nijak naročné stezky pro rodinky s dětmi.

Našim prvním cílem byla Zřícenina Kartouzského kláštera. Cesta sem s dětmi v nosítku nebo na saních nezabere víc jak hodinu. Zde jsme si dali s sebou donesený oběd. Toto místo je pro děti jako dělané, spousta zítek, okýnek, výklenků. Takže jsme tu určitě hodinu občerstvením a prohlídkou strávili. 

Stejnou cestou se dá pokračovat, ale jelikož nás zasněžená krajina fakt uchvátila, naplánovali jsme si okruh až kolem Fortu a vysílače Radíkov. Okruh se dá i zkrátit- je tu nespočet cest a cyklostezek. K Radíkovu jsme se vydali po NS Svatý Kopeček. Zde jsme si jen přečetli informační tabuli o tomto místě a pokračovali po zelené Radíkovské trase s přechodem na žlutou Svatokopeckou trasu až k restauraci Archa. Zde jsem se rozhodli usídlit na delší dobu. V zimě tu mají zatopeno v obrovském krbu, obslouží vás milá obsluha a moc dobře tu vaří. 

 

Vyžití po cestě

  • Historické centrum Olomouc
  • Svatý Kopeček - Bazilika Navštívení Panny Marie
  • ZOO Olomouc

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.