Údolí mlýnků

Délka: 2,78 km
Převýšení: 53 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Údolí mlýnků, které se nachází na okraji Jáchymova je krásným příkladem tradice, která klape na místě dle pověstí již 100 let. První mlýnek sem nejspíše dal tovaryš, který byl zamilovaný do zdejší slečny, ale protože neměl peníze, byl vyhnán a vrátit se mohl jen s nějakým obnosem v kapse. Jelikož vyrazil k večeru, nezbývalo mu nic jiného, než se vyspat za městem, kousek od potoka. V noci ho však probudil pláč dítěte, muž si sedl, rozhlédl se a opodál viděl hastrmana se svou ženou, jak se snaží uspat své miminko. Tovaryš nelenil a vyřezal mlýnek, který umístil do potoka a ten začal krásně pravidelně klapat, což dítko uklidnilo a uspalo. Za odměnu dostal tovaryš říční perlu a několik listů vodní trávy. Ráno již hastrmanské neviděl, ale v kapse místo listů objevil hrst stříbrných tolarů. Takže se mohl ze své cesty vrátit pro ženu kterou miloval.

Cesta k mlýnkům vede přes nejznámější hotel v Jáchymově, a to Radium Palace. Nebo se můžete vydat po strmější cestě (která už tak vhodná pro děti není) a narazíte na novou odvodňovací štolu Svornost.

Auto zaparkujte na parkovišti u kulturního domu.

Vyžití po cestě

  • Radium Palace - od jeho postavení v roce 1912 patřil mezi nejlepší lázeňské hotely v Evropě.
  • Odpočinkové místo s přípravou na opýkání buřtů.
  • Ústí odvodňovací štoly Nová Svornost.
  • Spousta mlýnků.

Výlet pro vás prošla rodinka s IG profilem @nekecejaslapej, která ráda objevuje místa na západě Čech, většinou v Karlovarském kraji. Jejich prvotním zájmem je dát do podvědomí lidí, že ne každý výlet musí být za reklamní senzací nebo musí stát spoustu peněz. A že někdy je méně více.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.