Uhelná stezka - Lovečkovice - Náčkovice

Délka: 8,80 km
Převýšení: 180 m

Popis výletu

Uhelná stezka je naučná stezka, která začíná v obci Lovečkovice a je dlouhá 4,4 km. Pokud na výlet vyrazíte autem, tak vás čeká necelých 9 km (stejná cesta tam i zpět). Pro cestu zpět do Lovečkovic je možné vyžít autobus ze zastávky Mukařov a celou trasu si tak zkrátit na cca 5 km. Trasu je možné po většinu roku, kromě zimy, absolvovat i s kočárkem (raději s outdoorovým kočárkem). 

Kudy trasa vede a co vás čeká?

Málokoho by napadlo, že právě tady, v krajině, která vypadá jako zvlněná horská pastvina, mohli někdy lidé dobývat uhlí. Vydejte se po stezce s osmi zastaveními, dozvíte se spoustu informací o místní historii, o tom jak se kdysi žilo v okolních obcích, jak to bylo s těžbou uhlí, zastavení vás seznámí s flórou i faunou žijící a rostoucí na lukách i v Lučním potoce, který budeme míjet.

Začátek trasy se nachází u nově vybudovaného minimuzea Lovečkovice, které bylo otevřeno 1. 6. 2018 ke 40. výročí od uzavření trati Velké Březno – Lovečkovice. Cíl stezky je na Víťově vyhlídce, z které je výhled do širokého okolí. Rozhledna je otevřená od dubna do konce října a to většinou jen od pátku od neděle. Bližší otevírací dobu raději ověřte na webu obce Lovečkovice zde.

Vyžití po cestě

  • Minimuzeum Lovečkovice s informačním centrem - otevřeno sezónně
  • 8 zajímavých zastavení s informačními tabulemi a místy i odpočinkovými místy a houpačkou
  • Víťova rozhledna s krásným výhledem na České středohoří i další vrcholky a pohoří
     

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz.

 

Fotky

Cílem Uhelné stezky je Víťova rozhledna
Uhelná stezka - zastavení s informační tabulí
Uhelná stezka - zastavení s informační tabulí
Houpačka na trase Uhelné stezy
Uhelná stezka - zastavení s informační tabulí
Uhelná stezka - zastavení s informační tabulí u kapličky v Náčkovicích
Uhelná stezka - začátek trasy u minimuzea a íčka v Lovečkovicích
Uhelná stezka - zastavení s informační tabulí
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.