Velká Javořina

Délka: 12,25 km
Převýšení: 367 m
 
Hlavní trasa

Popis výletu

Velká Javořina je nejvyšší hora Bílých Karpat. Jedna polovina kopce je naše, druhá Slováků. Výstup na Velkou Javořinu lze naplánovat z několika okolních obcí. Nejpohodlnější trasa pro kočárek vede od Kamenné boudy v katastru obce Strání. U boudy je velký plac k zaparkování. V zimě se sem dostává hůř autem, cesta se neudržuje. Dá se zaparkovat již u hlavního tahu, kde je také parkoviště, ale cesta je tam-zpět o 6 km delší. V létě 2020 odtud byl od Kam. boudy skoro až k vrcholu položen nový asfalt. Je to sice trochu dál než po turistické trase, ale kočárek i do kopce po takovém povrchu jede sám :) Až těsně pod vrcholem začíná makadam (CHKO). Každý kočárek se ale i po této cestě dostane až nahoru. 

Na kopci se nachází vysílač, starý lyžařský svah a na sloveské straně Holubyho chata, kde se dá občerstvit v restauraci. Ceny jsou již v eurech, ale platit se dá i korunami. K Holubyho chatě vede ze Slovenska asfaltka. Jelikož jsme měly s Pájou krosnu a nosítko, zpět jsme se vydaly po červené turistické trase, ať máme změnu. Je to trasa rychlejší a záživnější. 

Vyžití po cestě

  • Holubyho chata - občerstvení, parkování (příjezd ze Slovenska)

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Posledních pár metrů od vrcholu makadam
Vrchol, ale za špatného počasí :D
Holubyho chata
Zbrusu nová cyklo
Vysílač s drobotinou
Propagace :D
Turistická trasa zpět
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.